Dikili'de 1734 göçmen yakalandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından İzmir Dikili Körfezinin 8 ayrı mevkiinde karadan ve denizden gözmenlere yönelik ortak operasyon düzenlendi. Operasyon toplam 1734 göçmen ve 16 göçmen kaçakçısı yakalandı.

Dün saat 04.00-09.00 arasında Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından İzmir Dikili Körfezinin 8 ayrı mevkiinde karadan ve denizden göçmenlere yönelik ortak operasyon düzenlendi. Sahil Güvenlik Hava Komutanlığına ait bir uçak ile bölgede görev icra eden Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait bir Karakol Gemisi tarafından operasyona destek sağladı.
Operasyon kapsamında, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından 874 göçmen ve göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen Ukrayna uyruklu 2 kişi ile Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri tarafından 184'ü çocuk 860 göçmen ve göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen 14 kişi yakalandı.
Operasyon toplam 1734 göçmen ve 16 göçmen kaçakçısı yakalandı. Göçmenlerin uyruklarının belirlenmesine ilişkin çalışmaların devam ettiği bildirildi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikili'de 1734 göçmen yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN