Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın en yaşlı yapışık İkizleri'nin ilginç öyküsü

Çoğu insan yapış ikizlerin tek bir bir işi yapamadığını düşünür, mesela sokakta yürümek, bir arabaya binmek ya da bir havuza dalmak gibi. Fakat Ohio ikizleri Ronnie ve Donnie büyüklü küçüklü pek çok aktiviteyi hayatlarına almışlar ve mükemmel bir şekilde uyum sağlayıp anlaşmaya varmışlar.

ABD'nin Ohio eyaletinde yapışık olarak dünyaya gelen siyam ikizleri Ronnie ve Donnie Galyon tam 62 yıldır aynı bedende yaşıyor. Bugün itibariyla 62 yıl sekiz ay ve yedi günlük olan ikizler dünyanın en yaşlı siyam ikizleri unvanını aldı.Yüzlerinden ve bel kısımlarından birbirlerine yapışık olan Galyon ikizlerinin dört kolu ve dört bacağı bulunuyor. İkizlerin kalpleri ve mideleri ayrı ancak alt sindirim sistemleri yani bağırsakları ve rektumlarıyla penisleri ortak. Tek olan organlar Donnie tarafından kontrol ediliyor.
Ekim 1951'de Ohio'nun Dayton kentinde dünyaya gelen yapışık ikizler, dört yaşından itibaren karnaval ve sirklerde gösteriler yaparak ailelerine maddi destek olmuş.
Okuma yaşına geldiklerinde diğer çocukların dikkatini dağıttıkları gerekçesiyle okula alınmamışlar ve tekrar sirklere dönmüşler.39 yaşında sirklerden emekli olan yapışık ikizler zaman zaman kavga etmekle birlikte balık tutmaya, beyzbol maçlarını seyretmeye bayılıyorlar.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en yaşlı yapışık İkizleri'nin ilginç öyküsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN