Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enerji Bakanı Berat Albayrak, New York'ta toplantıya katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, New York'taki JW Marriott Essex House Otel'de düzenlenen 8. Türkiye Yatırım Konferansı'na katılarak bir konuşma yaptı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin enerji kaynaklarını çeşitlendirmesi ve stratejik olan bölgesindeki ülkelerle farklı sinerjiler oluşturarak daha etkin bir rol alması gerektiğini söyledi.

New York JW Marriott Essex House'ta düzenlenen 8'inci Türkiye Yatırım Konferansı'nda konuşan Albayrak, Türkiye'nin enerji kaynaklarını çeşitlendirmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin, yılda toplam 50 milyar metreküpün üzerinde tüketimle dünyanın en fazla doğalgaz tüketen ülkelerinden biri olduğunu belirten Albayrak, "Gaz talebimizin yüzde 50'sinden fazlası tek bir ülkeye dayanıyor. Alternatif kaynaklar oluşturmalıyız." ifadelerini kullandı.

Albayrak, Türkiye'nin stratejik konumuna işaret ederek, bölgesindeki Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Suudi Arabistan, İran ve Katar gibi petrol ve doğalgaz rezervleri zengin ülkelere dikkati çekti.

Türkiye'nin, petrol ve doğalgaz kaynaklarının sınırlı olduğunu anlatan Albayrak, coğrafi bakımdan söz konusu rezervlerle enerji talebinin yüksek olduğu Avrupa pazarı arasında bulunduğunu vurguladı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji Bakanı Berat Albayrak, New York'ta toplantıya katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN