Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen BM İklim Değişikliği Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.

Yaklaşık 1 saat süren Erdoğan-Obama görüşmesi sonrası iki liderin açıklamalarından satırbaşları;
Erdoğan: "Bizim derdimiz özellikle bu işin diplomatik başlıklar içerisinde neticeye kavuşturulmasıdır.Bölgedeki gerilimler her iki tarafa da zarar verir.Derdimiz bundan zararla çıkmak değil, tam aksine bunu barışa dönüştürmek suretiyle bölgenin barışına katkıda bulunmaktır.Bir diğer adım ise Suriye'deki yönetimin geçici bir hükümetle özellikle Viyana süreci olarak adını verdiğimiz bu çalışmların başarılı bir neticeye dönüştürülmesidir.Bayırbucak'ta DAEŞ yok. Suriye'de verilen mücadelenin detayları üzerinde durduk. Rusya ile yaşananları değerlendirdik. Rusya konusundan diplomasiden yanayız.Tansiyonun düşürülmesinden yanayız."
Obama: "Türkiye ile Rusya'nın Rus savaş düşürülmesinin ardından birlikte nasıl çalışabileceğini görüştük. Türkiye'nin kendini savunma hakkını destekliyoruz. Gerginliklerin azaltılmasını diplomatik yollarla sorunların çözülmesini konuştuk.Putin'e de söyledim gerilimi arttırmanın anlamı yok. DAEŞ'in püskürtülmesi en büyük arzumuz"
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN