Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göçmen karşıtları, Merkel'e ''Hain'' diye bağırdı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Heidenau kasabasında ziyaret ettiği mülteci merkezinden ayrıldığı sırada göçmen karşıtı bir grup tarafından ‘hain’ sloganları atılarak yuhalandı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkenin doğusunda bulunan ve hafta sonu mülteci karşıtı protesto eylemlerinin gerçekleştirildiği Heidenau kasabasında sığınmacı barınaklarını ziyaret etti. Kasabada yeni açılan sığınma merkezini ziyaret eden Merkel, kamptan ayrıldığı sırada göçmen karşıtı bir grup tarafından 'hain' sloganları atılarak yuhalandı. Alman Başbakan, protesto sesleri arasında basın mensuplarına ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Angela Merkel, Almanya'da yabancı düşmanlığına karşı tolerans gösterilmeyeceğini ifade ederek, " Burada gördüklerimizi dikkate alarak, bize gelen her bir kişiye insancıl ve onurlu bir şekilde muamele edileceğini ve Almanya'yı temsil eden resmin bir parçası olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum. Burada karşılaşılan durum utanç verici ve üzücü bir olaydır" dedi.
Merkel, ancak birlikte çözülecek büyük bir mücadelenin içinde olduklarını sözlerine ekleyerek, "Diğerlerinin onurunu sorgulayan bu tür insanlara tolerans gösterilmeyecektir. Gerekli yasal ve insanı yardıma gönüllü olmayan kişilere tolerans gösterilmeyecektir" açıklamasını yaptı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Göçmen karşıtları, Merkel'e ''Hain'' diye bağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN