Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiltere'de ilk seçim sonuçları koalisyonu işaret ediyorr

İngiltere'de erken genel seçimlerde ilk sonuçlar belli oldu. Sonuçlar Birleşik Krallık için zor günlerin habercisi... Resmi olmayan İlk sonuçlara göre koalisyonun kaçınılmaz olduğu görül��yor. Sonuçlarla ilgili ayrıntıları Londra'dan A Haber muhabiri Alpaslarn Düven aktardı.

Jeremy Corbyn'in İşçi Partisi sandalye sayısını ciddi şekilde arttırdı. Sonuçlar, Brexit kararının nasıl uygulanacağı açısından oldukça önem taşıyor.

Birleşik Krallık, Manchester ve Londra'daki terör saldırılarının gölgesinde dün erken seçime gitti. İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'dan oluşan Birleşik Krallık'ta yaklaşık 47 milyon seçmen, Parlamento'nun alt kanadı 650 sandalyeli Avam Kamarası'na girecek isimleri belirlemek için oy kullandı.

İlk sandık çıkış anketlerine göre, iktidardaki Muhafazakar Parti 314, ana muhalefetteki İşçi Partisi 266 milletvekili çıkardı. May liderliğindeki iktidar partisinin, az farkla da olsa tek başına hükümet kuracak çoğunluğa erişeceği tahmin edilse de hükümet kurmak için 326 milletvekilinin desteğinin bulunması gerekiyor.

Bu sonuca göre Muhafazakarlar tek başına iktidar için gerekli rakama ulaşamıyor.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere'de ilk seçim sonuçları koalisyonu işaret ediyorr
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN