Kosova gösterilerle karıştı

Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) mensuplarının protesto gösterisi olaylı başladı. Kontrolden çıkan gösteriye özel polis birimleri müdahale etti.

Kosova Kurtuluş Ordusu (UÇK) gazileri, statülerinin belirlenmesine yönelik Hükümet Komisyonu tarafından açıklanması gereken listelerin gecikmesini protesto etmek için başbakanlık binasının önünde toplandı. Gösteriye katılan onlarca UÇK mensubu, gazilere haklarının tanınmasını talep etti. Gösteriye katılanlar, başbakanlık binasının bahçesindeki demir parmaklıkları sökerek, içeriye girmeye çalışınca özel polis birimleri müdahale etti.
Savaş Gazilerinin Haklarını Koruma Konseyi Başkanı Xhevdet Qeriqi, "Artık yasanın uygulanması gerekiyor. Savaş gazileri listelerinin de bir an önce açıklanmasını istiyoruz. Gaziler artık çok yoruldu. Bundan sonra yapacağımız gösteri çok daha radikal bir gösteri olacaktır " dedi. Gazileri belirleyen komisyon başkanıyla defalarca görüşmek istediklerini belirten Qeriqi, sürekli reddedildiklerini ifade etti. Kosovalı gaziler, uzun bir süredir gazi statüsünün belirlenmesini ve gazi yasasının hayata geçirilmesini talep ediyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Kosova gösterilerle karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN