Londra'da bir Türk'ü bıçaklayan ırkçı İngiliz ömür boyu ceza aldı

Geçen yıl Hilmi Uludağ adlı bir Türk'ün çalıştırdığı dükkana girerek Uludağ'ı bıçakla ağır yaralayan ırkçı İngiliz ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Geçen yıl Hilmi Uludağ adlı bir Türk'ün çalıştırdığı dükkana girerek Uludağ'ı bıçakla ağır yaralayan ırkçı İngiliz ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Daily Mail'in haberine göre, Andrew Jefferson adlı 53 yaşındaki ırkçı İngiliz geçen yıl 18 Ekim'de Hilmi Uludağ adlı Türk'ün çalıştırdığı Londra'nın Paddington semtindeki dükkandan iki kutu bira aldıktan bir saat sonra geri dönerek, ''Siz pislik yabancılar İngiltere'ye gelip İngilizleri zehirliyorsunuz'' diye bağırarak elindeki bıçakla Uludağ'a saldırdı. Uludağ'ın boğazını kesen ve vücudunun birçok yerinden bıçaklayan ırkçı olaydan sonra yakalanırken, ağır yaralanan Uludağ da hastaneye kaldırıldı. Irkçı İngilizin bıçaklı saldırısı dükkandaki güvenlik kamerasına an be an yansıdı. Uludağ aylar süren tedavinin ardından hayata tutunurken, Andrew Jefferson adlı ırkçı paranoid psikoz teşhisiyle akıl hastanesinde gözetim altına alındı.

Geçen Ekim ayından beri akıl hastanesinde tutulan Jefferson, dün Southwark Kraliyet Mahkemesi?nde adam öldürmeye tam teşebbüsten ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Irkçı İngiliz en az 10 yıl akıl hastanesinde kalacak ve daha sonra cezasının geri kalanını demir parmaklıkların ardında geçirecek.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Londra'da bir Türk'ü bıçaklayan ırkçı İngiliz ömür boyu ceza aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN