Mülteci annenin gazeteciyle röportajı duygulandırdı

17.09.2015 | 11:24

Mültecilerin, Sırbistan ve Macaristan sınırının kapatılmasıyla yaşadığı sıkıntı yapılan röportajda gözler önüne serildi.

Brüksel zirvesinde Avrupa Birliği içişleri bakanlarının mülteci kotası konusunda uzlaşamamasının ardından, Macaristan, Sırbistan ile olan sınırını tamamen kapattı. Sınıra tel örgü çeken Macaristan, bölgede toplanan yüzlerce mülteci tarafından protesto edildi.

KAPILARIN AÇILMASINI BEKLİYORLAR

Sky News muhabiri, Suriyeli bir mülteci ile röportaj gerçekleştirerek durumun ciddiyetine değindi. İngilizce öğretmeni Suriyeli mülteci anne Rasha Alsayed ile konuşan muhabir, Macaristan- Sırbıstan sınırında kapıların açılmasını beklediklerini dile getirdi.

Sınır kapısının açılana kadar burada bekleyeceklerini de sözlerine ekleyen Alsayed, Macaristan polisinin neden böyle bir karar verdiğini de anlayamadığını belirtti.

SURİYELİ ANNE ÜZDÜ
Sınırın kapatılması ile zor günler geçiren aile, 10 gündür yasadışı yollardan ülke ülke gezdiklerini, paralarının kalmadığını ve bu durumun onları zorlandığını belirtti. Alsayed, "Bizi almayacaklarsa bile çocuklarımızı Almanya'ya veya daha güvenli bir yere alsınlar... Ben Suriye'ye geri dönerim. dedi.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN