Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov " Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmekten kaçınmayacağım"

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 3-4 Aralık tarihlerinde Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenecek olan AGİT Bakanları Konferansı kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmekten kaçınmayacağını söyledi.

Türk hava sahasını ihlal ettikten sonra düşürülen Rus jetinin ardından gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerinde ilk yüz yüze temas Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılacak. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile 3-4 Aralık tarihlerinde Belgrad'da düzenlenecek olan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Konferansı kapsamında görüşmekten kaçınmayacağını açıkladı.
Lavrov'un bu açıklamaları Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ndeki (GKRY) temasları kapsamında Rum Dışişleri Bakanı Yuannis Kasulides ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısı sorasında geldi. Lavrov ayrıca GKRY Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades'le de bir araya geldi.
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı mütekabiliyet esasına uyulmadığı gerekçesi ile Lavrov'la ara bölgede bir araya gelmeyi reddettiğini daha önce açıklamıştı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov " Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmekten kaçınmayacağım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN