Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınırda nöbet tutan askere bayram sürprizi

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Suriye sınırının sıfır noktasında 3. Hudut Taburuna bağlı Pulluyazı Hudut Karakolunda vatani görevini yapan askere bayram sürprizi yapıldı. Kulede nöbet tutarken annesini karşısında gören asker büyük şaşkınlık yaşadı.

Osmaniye'de yaşayan anne Dilber Çuhadar ve baba Adem Çuhadar, Kurban Bayramında, oğluyla buluşması için Hatay'a getirildi. Oğlu Selçuk'un askerlik yaptığı Suriye sınırının sıfır noktasındaki Pulluyazı Hudut Karakoluna götürülen anne ve baba, kulede nöbet tutan asker oğluna büyük bir sürpriz yaptı. Askerin sürprizden haberi olmaması için buluşma çok gizli tutuldu.
Karakola getirilen anne ve baba, karakolun içinden gizlice geçerek oğlunun nöbet tuttuğu kuleye doğru gitti. Anne Dilber Çuhadar, oğlunu göreceği için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Nöbet yerine giderken Bölük Komutanı Üsteğmen Gürkan Işıl ise kuleye çıkarak askerden tekmil aldı. Komutan tekmil aldığı sırada merdivenlerden çıkan anne ve baba, Bölük Komutanı Üsteğmen Türker Kurtça, asker Selçuk Çuhadar'ın arkasında durdu. Tekmili bitiren Selçuk Çuhadar yanına giden Bölük Komutanı, annesini arayıp aramadığını sordu. Selçuk Çuhadar'ın "Daha arayamadım" demesi üzerine komutanı sol tarafına bakmasını istedi.
Annesini görünce donup kaldı
Annesini ve babasını karşısında gören sözleşmeli er Selçuk Çuhadar, bir anda donup kaldı. Daha sonra birbirlerine sarılan anne ve oğlu sevinç gözyaşları döktü. Dakikalarca sarılan anne ve asker oğlu hasret giderdi. Oğlunu gördüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Dilber Çuhadar, her annenin bunu yaşaması gerektiğini söylerken boğazındaki kelimeleri düğümlenen Selçuk Çuhadar ise sevinç gözyaşı döktü.
Oğluna kavuşmanın sevincini yaşayan baba Adem Çuhadar, "Bizi oğlumuzla kavuşturan TSK komutanlarına ve bizi burada ağırlayan tabur komutamıza, bölük komutanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun" dedi.
Daha sonra oğlu ve diğer askerlerle yemek yiyen Çuhadar ailesi, buna vesile olan herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınırda nöbet tutan askere bayram sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN