Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Skandal şiir için temyiz başvurusu!

Alman Der Spiegel dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içeren bir şiir okuyan Alman soytarı komedyen Jan Böhmermann'a karşı açılan davada Erdoğan'ın avukatı Mustafa Kaplan tarafından şiirin geri kalan kısımlarının da yasaklanması için temyiz başvurusuna gidildiğini yazdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine yönelik hakaret ve küfür içeren şiirin tamamen yasaklanması için avukatı aracılığıyla üst mahkemeye başvurdu. Alman soytarı komedyen Jan Böhmermann, İkinci Televizyon Kanaalı ZDF'deki Neo Magazin Royal programında geçen yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ve küfür içeren şiiri okumuştu.

Cumhurbaşkanının avukatları şiirin tamamen yasaklanması için Hamburg'da dava açmıştı. Mahkeme şiirin 18 mısrasını yasaklamış ancak altı mısrasını da fikir ve sanat özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmişti. Spiegel Online'nın haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Köln'de bulunan avukatı Mustafa Kaplan aracılığıyla şimdi altı mısranın da yasaklanması için Hamburg Eyalet Mahkemesi'nin kararını temyiz ettirmek için yüksek mahkemeye başvurdu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandal şiir için temyiz başvurusu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN