Timsah yiyecek için suyun üstüne böyle çıktı

15.09.2015 | 17:57

National Geographic fotoğrafçısı Trevor Frost bir timsahın oltanın ucuna taktığı yiyecekle kuyruğundan güç alarak su yüzeyine çıktığı anlar saniye saniye görüntülendi.

National Geographic fotoğrafçısı Trevor Frost ve seyahat rehberi Eddie Bauer, Kuzey Avustralya'da bulunan tuzlu suda ilginç bir deney gerçekleştirdi. Bir oltanın ucuna et takan ikili, oltayı suya doğru tutarak timsahın ilgilisini çekmeyi başardı. İkili timsahın yaklaşmasıyla ipi yukarıya doğru çekti ve daha önce görüntülenmemiş bir olay meydana geldi. Ete ulaşmaya çalışan timsah kuyruğundan kuvvet alarak tamamen suyun üstünde yükseldi.
ABD'li National Geographic fotoğrafçısı Trevor Frost, videoyu sosyal medya hesabından "Timsahların gerçekten çok güçlü kuyrukları var. Kuyrukları denizaltı torpidoları gibi suda yükselmelerini sağlıyor. Gördüğünüz üzere kuyrukları sayesinde tüm vücutlarını suyun üzerine çıkarabiliyorlar" yorumuyla paylaştı.
Trevor Frost ve Eddie Bauer daha önce de tuzlu su timsahlarını farklı bir şekilde görüntüledikleri için National Geographic Keşif Konseyi tarafından ödüllendirilmişti.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN