Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeki Müren'in kayıp halısı İstanbul'da ortaya çıktı

Merhum sanatçı Zeki Müren tarafından 1968 yılında resmedilen 12 adet halı tasarımından biri olduğu belirtilen ‘Aşk Şarabı’ ismi halı İstanbul Kartal’da ortaya çıktı. Baba yadigarı halının sahibi Hayri Ağababa, meraklılarının ilgisine açık olduğunu söyledi.

Isparta'da dokunan 12 halının kaybolan son 3 parçasından ikisi bulunmuştu. Aşk Şarabı ismi verilen halı Kartal da Hayri Ağababa'nın evinde ortaya çıktı. Zeki Müren'in imzası ve Aşk Şarabı yazan halıya gözü gibi bakan Ağababa "Beni arayan olursa değerlendirebilirim" diye konuştu.
Hayri Ağababa, "Babam halıyı 1973 de Diyarbakır'da Hacı Mehmet isimli bir esnaftan aldı. Ben kendimi bildim bileli halının bizde olduğunu hatırlıyorum. Geçen gün çıkan haberleri izlerken son halının bende olduğunu haber vermek istedim. İsteyen bu işlerin uzmanı ile gelip inceleyebilir. Bu halıya alaka gösteren Zeki Müren hayranları benimle irtibata geçebilir. Ben isteyene bu halının bende olduğunu ispatlayabilirim. Çıkan haberlerin aksine bendeki halı sanatçının son halısıdır" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeki Müren'in kayıp halısı İstanbul'da ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN