Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırsızlık çetesi kamerada

Eyüp’te 5 kişiden oluşan silahlı çete, akşam saatlerinde 3 işyerine girdi. İşyerlerinde çalacak bir şey bulamayan çete üyeleri, son olarak girdikleri bir kıraathanenin sadaka kutusunu çaldı. Komedi filmlerini aratmayan görüntüler de, silahlı hırsızın şarjörünü düşürmesi ve yoldan geçen araçlardan saklanmak için masanın altına girmesi güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Hırsızlık olayı, geçtiğimiz hafta Eyüp Pirinççi Köyü'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, köylünün korkulu rüyası haline gelen ve 5 kişiden oluşan silahlı hırsızlık çetesi, köydeki işyerlerine dadandı. Çete üyeleri nüfusu oldukça az olan köyde, akşam karanlığından yararlanarak bu kez kasap ve sütçü dükkanı ile kıraathaneye girdi. Çete üyeleri ilk olarak kapısını kırarak süt satan bir dükkana girdi. Burada kayda değer bir şey bulamayan hırsızlar, dükkandaki yaklaşık 30 lira bozuk parayı çalarak, dükkan sahibinin ehliyetini aldı. Hırsızlar dükkanda iken manda yoğurdu içmeyi de ihmal etmedi. Sütçü dükkanındaki işlerini bitiren hırsızlar bu sefer de kasap dükkanına girdi. Hırsızlık ancak burada çalacak herhangi bir şey bulamadı. Buradan çıkan hırsızlardan birinin arkadaşlarına el hareketiyle bir şey bulamadığını belirtmesi de güvenlik kameralarına yansıdı.

ACEMİ HIRSIZ TABANCASININ ŞARJÖRÜNÜ DÜŞÜRDÜ, KORKTU MASANIN ALTINA SAKLANDI

Soğukkanlı tavırlarıyla rahat bir şekilde dükkanlara girip çıkan hırsızlar, girdikleri dükkandan elleri boş çıkınca son olarak köydeki kıraathaneye girdi. Kıraathanenin muşambasını yırtarak teker teker içeriye giren hırsızlar adeta dedektif gibi arama yaptı. Ancak bu esnada içeride yaşananlar komedi filmlerini aratmadı. Çete üyeleri kıraathanede çalacak bir şeyler ararken, silahlı hırsız da içeride gözcülük yaptı. Elindeki poşetten çıkarttığı tabancasıyla oynayan hırsız, şarjörünü düşürdü. Düşürdüğü şarjörü yerden alan hırsız ardından yoldan geçen araçlar nedeniyle paniğe kapılarak masanın altında saklandı.

SADAKA KUTUSU VE SODA ŞİŞELERİNİ ÇALDILAR

Hırsızlar kısa süreli yaptıkları arama sonrasında burada da kayda değer bir şey bulamadı. Elleri boş çıkmamak isteyen hırsızlar, yardım için toplanan ve içerisinde 150 lira olan sadaka kutusu ile 2 soda şişesi çalarak kıraathaneden çıktı. Tekrar bir araya gelen hırsızlar çaldıklarıyla birlikte koşarak kayıplara karıştı. Tüm yaşananlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Polis ekipleri hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızlık çetesi kamerada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN