Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahtsız imam, Azmi Bulut…

Mahallenin camisine atanan yeni imam Azmi Bulut’un, camiye gitmek isterken başına gelen komik olaylar zincirine bir yenisi daha eklendi. Kertenkele’ye her rastladığında başına gelmedik kalmayan talihsiz imam Azmi Bulut, camiye doğru giderken, yine bir rastlantı sonucu yolunun üzerinde Kertenkele ve Şevket’e rastlar. İkiliyi fark eder etmez, bir anda ne yapacağını bilemeyen Azmi Bulut’un, eli ayağına dolanır. Kertenkele ve Şevket, Azmi Bulut’un yanına gelip hocayı lafa tutsalar da Azmi Bulut ikiliden bir an önce kurtulup, yanlarından kaçmak istemektedir. Her zaman olduğu gibi, yine başına bir şey geleceği endişesiyle, yanlarından hızlıca koşarak kaçan bahtsız Azmi Bulut’a, bu seferde ikinci bir kez, yoldan geçen cenaze aracı çarpar. Hemen, Azmi Bulut’u hastaneye kaldıran Kertenkele ve Şevket’in diyalogları oldukça eğlenceli ve komik sahnelerin yaşanmasına sebep olur.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahtsız imam, Azmi Bulut…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN