Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kertenkele — 26. Son bölüm tamamı izle

Kertenkele! Son bölüm ile izleyenlerinin karşısına çıktı. ATV'nin sevilen dizisi Kertenkele yeni bölüm de yine seyirciyi ekrana kilitledi. Kertenkele de son bölüm de heyecan kaldığı yerden devam etti. İşte Kertenkele 26. Bölüm tek parça videosu.

Kertenkele, kardeşi Betül'e abisi olduğunu açıklamıştır. Ama şimdi onları takip eden Kenan'ı atlatmak zorundadırlar. Zehra ise hastanede dedesinden gelecek haberleri beklemektedir. Kertenkele'nin hem kardeşini Kenan'dan koruması, hem de Zehra'ya bu zor gününde destek olması gerekmektedir. Kertenkele kardeşi ile doya doya hasret giderirken, Zehra'nın Ziya Hoca'nın Kertenkele olduğundan kuşkulanmasını gerektirecek bir olaylar zinciri gerçekleşir. Öte yandan Levent'e karşı bir şeyler hissettiğini fark eden Selin, duygularına karşı koymaya çalışır ama her defasında Levent'e karşı daha güçlü duygular beslemeye başlar. Kertenkele'nin Semih'i kardeşinden uzak tutmak için verdiği mücadele de sürmektedir, fakat Semih'in Betül'den vazgeçmeye niyeti yoktur. Şevket'in kumar merakı ise Kertenkele'nin başını bu sefer telafi edilmeyecek şekilde bir belanın içine sokar. Kertenkele hırsızlık yapmak zorunda kalır. Zehra, Kertenkele'nin peşindedir; Zehra sahte evlilik yaptığı adamın Kertenkele olduğunu öğrenecek midir?

HZ. YUSUF İLE ZÜLEYHA…

"Kertenkele" dizisi yine herkesi derinden etkileyen bir sahneyle karşımızdaydı. Dizi içinde yer alan vaaz sahnesi, Allahu Teâlâ tarafından, kendisine insanüstü bir güzellik bahşedilen, bütün mahlûkata verilen güzelliğin yarısının kendisine bahşedilmiş olduğu, onu görenin güzelliği karşısında hayran kaldığı, Hz. Yusuf peygamberin (a.s) hayatından bir kıssayla yer aldı. Kertenkele' nin, Cuma namazı öncesi minberdeyken verdiği vaazında, Züleyha'nın ona olan aşkı yüzünden suçsuz yere zindanlara atılan Hz. Yusuf peygamberin (a.s) nefsine esir olmayarak, her koşulda Allahu Teâlâ'nın yasaklarına riayet ediyor olması anlatılırken, tüm servetini ve tüm güzelliğini bu aşk uğrunda tüketen, aşkıyla dillere düşen Züleyha'nın, hikayesine yer verildi. Züleyha'nın, Mısır'ın varlıklı kadınlarının önüne çıkardığı Hz. Yusuf'un, güzelliği karşısında ona bakmaktan gözlerini alamayıp, her şeyi unutan kadınların yaşadıkları, bu önemli hikayeyi de anlatan sahne, yüreklere dokunan etkisiyle, tüm seyircilere duygu dolu anlar yaşattı.


BURÇLARA İNANMAK CAİZ MİDİR?

Burçlara merak salan Hicabi, cami çıkışı Ziya hocanın yanına gelir. "Burçlara inanmak caiz midir?" sorusuna yanıt arayan Hicabi, sorusuyla beraber, şimdiye kadar bilmediği kendi burcunu ve Ziya hocanın da burcunu öğrenmiş olur. Bu seferde, kendisinin ve Ziya hocanın burcunun, nasıl bir burç olduğunu merak eden Hicabi, Ziya hocanın kendi burcunun özelliklerini anlatması karşısında, yaşadığı şaşkınlık içinde sorusunun da cevabını öğrenmiş olur.
25. BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

ZİYA HOCA NEFSİ TERBİYE ETMEYİ ANLATTI

"Kertenkele" dizisinin bu bölümünde yine önemli mesajlar vardı

NEFSİ TERBİYE ETMEK…

"Kertenkele" dizisinin bu haftaki vaaz konusu, nefsimizi terbiye etmenin biz Müslümanlar için, ne kadar önemli olduğu üzerineydi. Yüce rabbimizin bize yüklediği en çetin imtihanın, nefsimizle yaptığımız mücadele olduğunun anlatıldığı, Cuma namazı öncesindeki vaaz sahnesinde, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed' in (s.a.s) bir duasında; "Allah'ım! Göz açıp kapayıncaya kadar dahi, beni nefsimle baş başa bırakma…" buyurduğu Hadisi Şerifine yer verildi. Nefsimizle mücadele etmenin kolay olmadığının anlatıldığı vaaz sahnesinde Ziya Hoca, cemaate; "Kardeşlerim, nefsimiz yani egomuz, bencilliğimiz her an şerrinden Allah'a sığınmaya ve Allah'tan yardım istemeye mecbur olduğumuz büyük sınavımızdır. Cenabı Hak, yüce kitabında şöyle buyurmaktadır; 'Nefislerinizi temize çıkarmayın. O'dur en iyi bilen, günahtan korkup sakınanı!' " diyerek, nefsimizin hep kendimizi temize çıkarıp, başkalarını hatalı görmek istediğini, oysa nefsimizle mücadele etmenin birinci şartının, önce kendimizi hatalı görmek olduğunu belirtti.

KERTENKELE'NİN GÖZYAŞLARI…

Kız kardeşi Betül'ün muayenehanesine gelen Kertenkele'nin, aklında tek bir şey vardır. O da, sağlam pabuç olmadığını düşündüğü Semih'in, kız kardeşiyle görüşmesini engelleyebilmektir. Betül'le olan konuşmasına, Semih'le görüşmesini tasvip etmediğini dile getirerek başlayan Kertenkele'nin, kız kardeşinin masasının üzerinde duran bir fotoğraf dikkatini çeker. Bir anda her şeyi unutarak çocukluk yılları aklına gelen ve kendini derin bir hüzün içinde bulan Kertenkele, sonunda gözyaşlarına engel olamaz.EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kertenkele — 26. Son bölüm tamamı izle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN