Küçük Sezgin’in, “baba” demesi olay olursa…

Kertenkele’nin, küçük Sezgin’e “oğlum” demesine oldukça sinirlenen ve her defasında karşılık olarak Kertenkele’yi sinirlendirmek için, “baba” diyen afacan Sezgin, yine her zamanki gibi yolda konuşurlarken kendisine “oğlum” diyen Kertenkele’ye kızarak, avazı çıktığı kadar bağırarak, “baba” der. Yanlarından yine arabayla tesadüfen geçmekte olan Sezgin’in ailesi, küçük Sezgin’in “baba” diye bağırmasına şahit olur. Arabadan aceleyle inen anne ve baba her zamanki gibi vakit kaybetmeden tartışmaya başlar. Kertenkele’nin kim olduğunu merak eden ve oğlunun, tanımadığı bir adama baba demesini kıskanan Sezgin’in babası, eşi Gülten’e, oğlunun bu adama neden baba diye seslendiğini sorar. Anne ve babanın hararetlenen tartışması, Kertenkele’nin ve Sezgin’in şaşkın bakışları arasında devam eder. Her zamanki gibi Sezgin’in varlığını unutan ailenin komik ve eğlenceli sahneleri yaşanırken küçük Sezgin’in ise, kafasında tatlı düşünceler vardır.

İstanbul gecelerinin iflah olmaz çapkınlarından olan KERTENKELE aslında zekâsı ve sıra dışı yetenekleri sayesinde bir türlü ele geçirilemeyen profesyonel bir hırsızdır. Mesleki hayatını takıntılı bir şekilde Kertenkele'yi yakalamaya adayan komiser Ünsal'ın tüm çabalarına rağmen Kertenkele izini kaybettirmenin bir yolunu hep bulmuştur. Ta ki boş sanarak kaldığı villada evin sahibi mafya patronu Deli Kenan ile karşılaştığı güne kadar...
Sevgilisinin ihaneti nedeniyle intiharın eşiğine gelmiş olan Deli Kenan, Kertenkele'nin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini vurur. Kertenkele, olay yerinden panikle uzaklaşırken polis tarafından köşeye sıkıştırılır. Kertenkele polisten kaçarken yanan bir ev görür ve yakalanma pahasına içeriye girerek küçük bir çocuğu yangından kurtarır. Ama bu kahramanlık Kertenkele'nin özgürlüğüne mal olmuştur. Tutuklanıp cezaevine gönderilir.
Esaret altında yaşamaktansa ölmeyi yeğleyen Kertenkele bir yolunu bulup imam kıyafeti ile polisin ve peşindeki mafyanın elinden kaçarken kendisini şirin bir mahalle camisinde yanlışlıkla imam olarak bulur. Kertenkele sıfır din bilgisi ile imamlık yapmaya çalışırken karşısına gayrimenkul kralı Ekrem Bey'in güzeller güzeli torunu Zehra çıkar. Zehra'ya ilk bakışta âşık olan Kertenkele ise hayatının en büyük soygununa karar vermiştir; hiç kimseyi beğenmeyen bu güzel kızın kalbini çalacaktır. Fakat bilmediği bir şey vardır. Ünsal komiser, Zehra'nın eniştesidir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Sezgin’in, “baba” demesi olay olursa…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN