Hakkari'de maç yapan horozlar

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde günde 3 dakika sahibi ile top oynayan horozlar görenleri hayrete düşürüyor.

Kuzey Irak'ın sıfır noktasında bulunan Çukurca ilçesinde ikamet eden Nurullah Ertunç, evinin bahçesinde 3 horoz beslemeye başladı. Bahçede top oynayan çocukların arasına dalan horozların gaga ve ayakları ile top koşuşturması ve topu vermeyen çocuklara saldırması üzerine Ertunç ailesi horozları takibe aldı.

Nurullah Çiftçi isimli vatandaş, plastik bir top alarak boş vakitlerinde horozlarla top oynamaya başladı. Bu duruma iyice alışan horozların sahibi ile günde 3 dakika top oynadıkları belirtildi. Top peşinde koşarak gafa ve ayakları ile topa vuran horozların keyifli dakikaları dikkatlerden kaçmadı.

Topu saklayarak horozların arasına giren Ertunç, uzun süre saldırıya maruz kaldı. Büyük bir öfke ile sahibine saldıran horozların görüntüsü dikkatlerden kaçmadı.

Kürtçe horozların top oynama keyfini anlatan Nurullah Ertunç, "Evimin bahçesinde horoz besliyorum. Bir ara çocuklar top oynarken yanıma gelerek horozların toplarını vermediğini ve kendilerine saldırdığını söylediler. Önce inanmadım sonra horozların yanına gidince çocukların doğru söylediğini anladım. Yanıma bir plastik top alarak horozlarla oynamaya başladım. Öyle bir alışmışlar ki günde 3 dakika top oynamasalar rahat etmiyorlar. Sağa sola saldırıyorlar. Bende her gün 3 dakika onlarla top oynuyorum" dedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari'de maç yapan horozlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN