Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2,5 yaşındaki Hatice Kübra'yı kaçıran kişi yakalandı!

2,5 yaşındaki Hatice Kübra'yı kaçıran kişi Müge Anlı'ya gelen ihbar ile yakalandı.

2,5 yaşındaki Hatice Kübra evinin önünden kaçırılmıştı!

21 Ekim Cuma günü Gaziantep'ten canlı yayına bir anne geldi ve 2,5 yaşındaki kızının kaybolduğunu söyledi. 19 Ekim'de kaybolan kızını Gaziantep'de günlerce aradıklarını; ama hiçbir sonuç elde edemediklerini gözyaşlarıyla yayında anlattı. Yayın esnasında kayıp duyurusu yapılırken Müge Anlı ekibine bir telefon geldi. Kayıp olarak aranan minik Hatice Kübra'yı kapısının önüne bırakıp kaçmışlardı. Bu esrarengiz olayın peşini bırakmayan Müge Anlı, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüyle beraber çalışmaya başladı ve bir takım kamera görüntülerine ulaştı. Görüntülerde kaçıran kişinin bir kadın olduğu fark edildi. Çocuklarla dost canlısı bir şekilde konuştuğu, yanında kimse olmadığını fark edince de elinden tutup götürdüğü görüldü. Daha sonra birkaç yerde daha görüntülere ulaşıldı. Hatice Kübra'ya yeni kıyafetler alarak alışveriş yapıldığı fark edildi. Arama çalışmaları devam ederken, Müge Anlı ekibini G. Antep'ten bir izleyici aradı ve kaçıran şahsı tanıdığını söyledi. Emniyet müdürlüğünün de aramaları sonucunda kaçıran kişinin 47 yaşındaki Firdevs K. olduğu ve Hatice Kübra'nın evinden iki sokak gerisinde oturduğu öğrenildi.

Hatice Kübra'yı kaçıran Firdevs K. "Bana anne diye seslendi, vefat eden kızımın yerine koydum. Elinden tutup evime götürdüm."

Emniyet müdürlüğünce gözaltına alınan Firdevs K. ifadesinde; 'Benim de bir kızım vardı, 12 yaşında vefat etti. Yıllardır büyük bir buhrandayım. Kübra'yı sokakta gördüm. Merhaba dedim, bana anne diyince kendi çocuğum aklıma geldi. Elinden tutup götürdüm. Etrafta soran tanıdıklarıma da para karşılığında bir aileden evlatlık aldığımı söyledim. Ona çok da iyi baktım. Fakat olayın bu kadar büyüyeceğini düşünemedim. Ailenin Müge Anlı'ya çıktığını görünce korkumdan evine geri bıraktım. Çok pişmanım ailesinden, Müge Anlı'dan özür dilerim.' diyerek pişmanlığını dile getirdi.

3 gün boyunca evlat acısını yaşayan aile ise; bu özrü kabul etmediklerini, günlerce çocuklarının başına ne geldiğinden habersiz yaşadıklarını, bu acıyı tekrar yaşamaktan korktukları için gerekli cezanın verilmesi istediğini söyledi. Müge Anlı'ya da 'Sizin programınıza geldiğimiz için korktu, o yüzden çocuğumuzu geri getirdi. Sizin sayenizde kızımın başına kötü bir şey gelmeden sağ salim ona kavuştum.' diyerek teşekkür etti.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
2,5 yaşındaki Hatice Kübra'yı kaçıran kişi yakalandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN