Türkiye'nin en iyi haber sitesi

42 yıllık hasret Müge Anlı'da son buldu!

Alman Sımone Weber ve Afyonlu Babası İlyas Çakır 42 yıl sonra kavuştu.

Göğüs kanseriyle mücadele eden, 42 yaşındaki Alman Sımone Weber dün (31 Ağustos Çarşamba) canlı yayına geldi ve hiç görmediği babasını bulmak istediğini söyledi.

Simone Weber, "Ömrümün kalan son günlerini ailemle yan yana geçirmek istiyorum"

Babasını görmeden hayata gözlerini yummak istemeyen Sımone Weber tüm bildiklerini Müge Anlı'ya anlattı. Babası Türk asıllı İlyas Çakır'dı. 1964 yılında Almanya'ya gitti ve orada Frankfurt havalimanında çalışmaya başladı. Birkaç yıl sonra ise Sımone Weber'ın annesiyle tanıştılar ve aralarında bir aşk başladı. Fakat İlyas'ın Türk olması Sımone'nun annesinin ailesi tarafından hoş karşılanmadı, ilişkilerine onay verilmedi. Fakat ikisinin arasındaki sevgiye bu durumlar engel olmadı. Daha da kenetlenerek aynı evde, aynı fabrikada çalışmaya başlayan çiftin, bir de çocukları oldu. Olayların seyri ise İlyas Çakır'ın bir akşam eğlenmeye çıktıkları bar'da kavgaya karışmasıyla değişti. Alman hukuk kurallarına göre bu kavganın bedeli İlyas'ın sınır dışı edilmesinden başka bir şey olamazdı. Sımone Weber'ın annesi o dönemin Cumhurbaşkanına İlyas'ın sınır dışı edilmemesi için bir mektup dahi yazdı. Fakat hiç bir şey bu cezaya engel olmadı. Yıllar sonra Sımone, göğüs kanseri'ne yakalandığını öğrenince artık babasını bulması gerektiğine karar verdi ve Müge Anlı ile Tatlı Sert'e geldi.

Sımone, babası için "Ömrüm boyunca onu özledim, yokluğunu hep hissettim. Annem bana babamı o kadar güzel anlattı ki onu görmediğim halde çok seviyorum. Her zaman baba sevgisi aradım" diyerek duygularını paylaştı. Bu konuşmalardan kısa bir süre sonra canlı yayında müjdeli haber geldi. Sımone, yıllardır görmediği babasının Afyon'da olduğunu ve ailesiyle yaşadığını öğrendi.

42 yıllık büyük buluşma canlı yayında gerçekleşti…

Dün canlı yayında yaşananlardan hemen sonra bugün (1 Eylül Perşembe) Sımone, yıllardır görmediği ablası, abisi ve en önemlisi babası İlyas Çakır'a kavuştu. Birbirlerini gördükleri anda gözyaşlarına baba – kız'ın hasreti Müge Anlı'da son buldu. İlyas Çakır, yanında kızı Sımone'nun çocukluk fotoğrafını getirdi ve yıllardır cebinde taşıdığını yanından hiç ayırmadığını, kızını asla unutmadığını söyledi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
42 yıllık hasret Müge Anlı'da son buldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN