Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir cinayet daha Müge Anlı’da adım adım çözüldü! Fatma Karaçiğa'nın katil zanlıları yakalandı!

8 aylık hamile olup cinayete kurban giden, Fatma Karaciğa’nın katil zanlıları Metin Karaciğa ve annesi Hatun A. tutuklandı…

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, Şanlıurfa'da kayıp olarak aranan 9 aylık hamile kadın Fatma Karaciğa, fıstık tarlasında başı taşla ezilerek öldürülmüş olarak bulunmuştu.

Şanlıurfa'da kaybolan 31 yaşındaki evli ve iki çocuk annesi Fatma Karaciğa'nın bulunması için ailesi, Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi. Müge Anlı ve ekibi canlı yayında günlerce kayıp kadının izini sürdü. Akrabaların ve görgü tanıklarının tek tek bilgilerine başvuruldu, cesedin bulunduğu bölgede incelemeler yapıldı.

Baş şüpheli Metin Karaciğa canlı yayında suçlamaları yalamış ve cinayetle ilgisi olmadığını dile getirmişti.

Olayla ilgili baş şüpheli Metin Karaciğa canlı yayına katıldı. Metin Karaciğa'nın şüpheli ve tehditkâr tavırları herkesin dikkatini çekti. Asker kaçağı olduğu anlaşılan Metin Karaciğa, program sırasında polis tarafından gözaltına alındı. Program devam ederken ise yeni bilgiler geldi ve cinayetle ilgili gelişmeler yaşandı. Katil zanlıları, Fatma Karaciğa'nın kocasının eski eşi Hatun A. ile oğlu Metin Karaciğa olması, olayın miras yüzünden gerçekleştiğini de ayrıca ortaya çıktı.

Katil zanlıları Fatma A. Ve Metin Karaciğa tutuklanarak Siverek ceza evine gönderildi…

Ailenin, Metin Karaciğa ve anneyi suçlaması üzerine stüdyoda gergin anlar yaşandı. Öldürüldüğü anlaşılan kadının ailesine polis tarafından koruma tahsis edildi. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Fatma Karaciğa'nın cesedi fıstık tarlasında bulundu. Delil incelemelerinin ardından tüm şüpheler Metin K. üzerine yoğunlaştı.

Fatma Karaciğa'nın başının taşla ezilerek öldürüldüğünün tespit edilmesi sonrasında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde jandarma ani bir gözaltı gerçekleştirdi. Metin Karaciğa ve annesi gözaltına alındı. Jandarmadaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen üç kişiden Metin K. ile annesi tutuklandı, baba ise serbest kaldı.

Yaşanan bu gelişme üzerine tutuklama kararını Müge Anlı, yayın sırasında duyurdu. Metin Karaciğa'nın cinayeti işlediği yönünde canlı yayında da net tespitleri olduğunu ifade eden Anlı, "Öldürülen kadının babası ve kızı burada tehdit edilmişti. Zanlı aslında hepimizi tehdit etmişti ama adalet yerini buldu. Jandarma ekiplerini tebrik ediyoruz" dedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir cinayet daha Müge Anlı’da adım adım çözüldü! Fatma Karaçiğa'nın katil zanlıları yakalandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN