Mary Opitz'in babası bulundu!

Almanya’da 1975 yılında başlayan hikâye bir kız çocuğunun hiç görmediği babasını Müge Anlı’da bulmasıyla mutlu sona erdi. Mary Opitz (40) evli ve bir çocuk annesi. Hiç tanımadığı babasını bulmak için bugün Müge Anlı ile Tatlı Sert programına geldi.

Almanya'da yaşayan Mary Opizt'in hikâyesi şöyle başlıyordu; Mary Opizt'in anne ve babası 1975 yılında Berlin'de oturdukları bir kafede tanıştı. Uzun süre görüşmeye başlayan çiftin arkadaşlığı kısa bir süre sonra birlikteliğe doğru ilerdi ve bu birliktelikten Mary Opizt dünyaya geldi. Fakat bir sorun vardı, Annesi Doğu Berlin'de babası ise Batı Berlin'de yaşıyordu. O dönemlerde siyasi sorunlar yaşanan Almanya'da ise Batı'dan Doğu'ya geçmek yasaklanmıştı. Mary Opizt ise 2 aylık olmuştu. Bu duruma çözüm arayan baba ise annesine Mary ile birlikte Almanya'dan kaçmayı teklif etti fakat Mary daha çok küçük olduğu için annesi bunu kabul edemedi ve ikisi de farklı bölgelerde hayatlarına devam etmek zorunda kaldılar. Mary ise annesinin yanında büyümeye başladı. Annesi ikinci evliliğini yaptığında ise Mary için zor günler başlamıştı. İlk zamanlarda ona çok iyi davranan üvey babası, bir çocukları daha olunca Mary'i sürekli dışlamaya başladı. Mary o günleri "her çocuk gibi benim de ufak tefek yaramazlılarım oluyordu. Babam kardeşime hiçbir şey söylemiyordu fakat bana yaramazlık yaptığımda her zaman kızar ve "yabancı pislik" diye hakaret ederdi. Aslında hayatım bu nokta da başladı. Bana söylediğini anlayamıyordum, ben yabancı değildim onunla aynıydım ama kafam da soru işaretleri oluşmaya da başlamıştı. Dahası bu yaptıklarına dayanamamış evi terk etmiştim, anneme neden babamın bana bu şekilde hakaret ettiğini sorduğumda ise gerçekleri öğrendim. Babamın aslında o olmadığını annemin bir Türk'le birlikte olduğu ve benim dünyaya geldiğimden bahsetti. Gerçekleri öğrendikten sonra babamı bulmaya karar verdim çevremde ki herkes bana destek oldu babamı bulmam gerektiğini söylediler.

Yıllarca Almanya'nın dört bir yanında aradığı babasını Müge Anlı buldu…
Mary Opitz, Babamı bulmak için Alman Kızılhaç'ına, Büyükelçiliğe, Yabancılar Konsolosluğu'na, Batı Berlin'de yaşadığı Eyalet Dairesi'ne, neredeyse her yere başvurdum onlardan yardım istedim. Almanya'da birçok TV kanalına çıktım ama hiç biri bunu ciddiye alıp yardım etmedi. Son olarak Almanya'daki Türk asıllı arkadaşım bana sizden bahsetti ve yardımcı olabileceğiniz söyledi. Ben babamı bulmak istiyorum, kim olduğumu özümü merak ediyorum diyerek Müge Anlı ve ekibinden yardım istedi.

Mucize ise çok geçmeden dakikalar içinde gerçekleşti. Mary Opitz'in yıllardır hiç görmediği babası canlı yayına bağlandı ve kızını görmek istediğini söyledi. Berlin'de yaşadığını söyleyen baba İsmail Hakkı Oğuz, bugün ailesiyle İzmir'e geleceğini ve kızını da göreceğini söyledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Mary Opitz'in babası bulundu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN