Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargıtay Başkanı Cirit'ten MHP kurultayı açıklaması

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin MHP ile ilgili verdiği karara ilişkin, "Her şey normal rutin süreci içerisinde yürümüş ve vicdanlarına göre en doğru kararı vermişlerdir" dedi.

Yargıtay Başkanı Cirit, Adil Yargılanma Hakkı ve İfade Özgürlüğü Semineri'nin açılış konuşmasını yapmasının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'nin MHP ile ilgili verdiği kararla ilgili soruya Cirit, "Herhangi bir hukuki karmaşa yok. Her şey normal rutin süreci içerisinde yürümüş ve vicdanlarına göre en doğru kararı vermişlerdir. Karar kesin. Ondan sonraki süreci ben bilemem" yanıtını verdi. Karar öncesi daireye yöneltilen eleştirilerin sorulması üzerine ise Cirit, "Haksız ve yanlış" değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ZİYARETİNE KATILMASI HAKKINDA KONUŞTU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize ziyaretine Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay başkanlarının da katılmasının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Cirit, şunları kaydetti: "Ben onu anlayamadım niye eleştiri konusu oldu. Devlet ordaydı. Devletin başkanı, Türk gelenek ve göreneklerimize göre devlet başkanına çok ayrı bir değer verilir. Devlet başkanı devletin başı ve birliğimizin sembolüdür. Onun katılmış olduğu, Meclis Başkanının, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterinin, tüm yüksek yargının katılmış olduğu bir toplantı yapılmış olması, oradaki bir başka çay toplantısının yapılmış olması burada bizimde iştirak etmemiz kadar doğal bir şey olamaz. Biz devlet başkanıyla bir arada olmaktan, devletin başkanıyla bir arada olmaktan onur duyarız."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay Başkanı Cirit'ten MHP kurultayı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN