Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlı çift 10 gün sonra birbirine kavuştu

23 Mayıs Salı günü İstanbul Sultangazi’de yaşayan Hanife İğrek, 50 yıllık hayat arkadaşı olan Halil İğrek’i bulunması için Müge Anlı ile Tatlı Sert’e gelerek yardım istemişti.

Yayına gelen Hanife İğrek: "Eşim Alzheimer hastası hiçbir şey hatırlamıyor. Konuşamıyor, kendisini ifade edemiyor. 12 Mayıs'ta evimizdeydik. Engelli bir torunum var. Annesi onu 40 günlükken bırakıp kaçtı. Hem ona hem eşime bakıyorum. Banyoda torunumu yıkarken benim bir anlık dalgınlığımdan faydalandı, kilitli olan kapıyı açıp, evden kaçtı. Bir daha da kendisinden haber alamadım. Üstünde kimliği yok, adının ya da bilgilerinin yazdığı herhangi bir kolye bileklik de yok. Her yere benimle gider, gelirdi. Bensiz bir adım atsa ikinci adımını atamazdı. Ben ona bebek gibi bakıyorum, karnını doyuruyorum, kişisel temizliğini yapıyorum. Bensiz başına bir şey gelir diye çok korkuyorum, eşimi çok seviyorum. Lütfen onu bulmama yardım edin" diyerek duygularını ifade etti.

Gözü yaşlı eş Hanife hanıma müjdeli haber ise çok geçmeden geldi. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yayını izlemiş. Hastanelerinde 70 yaşında bir Alzheimer hastası olduğunu üstünden kimlik çıkmadığını, aranılan Halil İğrek'in bu kişi olabileceğini söyleyerek canlı yayına bir fotoğraf gönderdiler. Ekrana verilen fotoğrafla Hanife Hanım sevinç gözyaşlarına boğuldu. 50 yıllık hayat arkadaşı sağ salim bulunmuştu. Müge Anlı'nın ekibiyle hastaneye giden Hanife hanım, eşiyle kavuşunca Alzheimer hastası eşi de gözyaşlarını tutamadı. Hastanenin ardından da Halil İğrek'e hemen sevgi izi dövmesi yapıldı. Hem eşine, hem engelli torununa bakan Hanife İğrek, "Ben eşimi çok seviyorum. Birbirimize çok âşık olarak evlendik. Gençliğinde çok yakışıklıydı. Ömrüm yettiğince sağlığım el verdikçe de ikisine de bakarım" dedi. Küçük bir evde zor şartlar altında yaşayan İğrek çifti için Müge Anlı, sosyal hizmetlerle görüşeceğini ve onlara yardımcı olup, yüklerini hafifletmek için elinden geleni yapacağının sözünü verdi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlı çift 10 gün sonra birbirine kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN