Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nihat Hatipoğlu'nda bir ilk!

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, 24 günlük bebeğiyle kucağında gelen babayı kırmayıp, canlı yayında kulağına ismini okudu.

Ramazan ayı boyunca Sultanahmet Meydanı'ndan canlı yayınla ekrana gelen Nihat Hatipoğlu ile İftar programında bir ilk yaşandı. İzleyicilerden biri kucağında 24 günlük bebeğiyle yayına geldi ve Nihat Hatipoğlu'ndan oğlunun kulağına ismini okumasını istedi.

24 günlük Fatih Erdem bebeğe, adını ve ezanını Nihat Hatipoğlu okudu…

Meydandaki seyircilerden biri, kucağında bebeğiyle Nihat Hatipoğlu'nun yanına gelerek "çocuğumuza isim koyarken nelere dikkat etmeliyiz, ben ve eşim oğlumuza Fatih Erdem ismini düşündük sizden ricam oğluma ismini siz söyler misiniz?" diye sordu. Bu güzel rica karşısında Nihat Hatipoğlu babayı kırmadı ve bir çocuğa isim verilirken nelere dikkat etmek gerektiğine de değinerek bebeğin kulağına ismini canlı yayında okudu. Nihat Hatipoğlu, 24 günlük bebeği görünce "Çok tatlı bir çocuk, Allah herkese böyle güzel, hayırlı evlatlar nasip etsin. Henüz çok masum, hiç günahı yok, dünyayı tanımıyor. Bir annesini bir de babasını tanıyor. Allah onu Salihlerden eylesin dedi".

Sıra Fatih Erdem bebeğin adının okunmasına geldi. Bu konuda Nihat Hatipoğlu, izleyicilere ve meydan içerisindeki seyircilere, Peygamber Efendimizin bu işi nasıl yaptığını şu sözlerle anlattı: "Peygamberimize bir bebek getirildiği zaman onu eline alırdı. İsmini anne babasına sorardı ya da kendisi verirdi. Sonra bebeğin sağ kulağına ezan okur, sol kulağına ise kamet okurdu. En sonunda bebek için, Allah'ım bu çocuğa biz bir isim verdik, sen bu çocuğa hayırlı bir gelecek nasip et diyerek küçük bir dua okuyarak çocuğu babasına teslim ederdi". Nihat Hatipoğlu, Fatih Erdem'in kulağına ezanı okudu ve onu için kısa bir dua ederek babasına verdi. Aileye teşekkür eden Hatipoğlu, canlı yayında olduğumuz ve aniden geliştiği için kısa süreli oldu. Aslında daha uzun süreli ve geniş bir zamanda yapılması makbuldür. Babası kucağında getirince kırmak istemedim, Allah ismiyle büyümeyi, anne babasına hayırlı olmasını nasip etsin diyerek bebeği ve babasını uğurladı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Nihat Hatipoğlu'nda bir ilk!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN