Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytin yaprağı nelere iyi gelir? Faydaları nelerdir?

Zeytin yaprağı, doğal bitkisel antibiyotik ve antioksidan olması nedeniyle hastalıklardan korunma ve hastalıkların tedavisinde etkin rol oynayabilir.

Zeytin yaprağında bulunan maddelerin antimikrobiyal ajan olarak görev yaptığı bilimsel araştırmalarca kaydedilmiştir. Bu maddelere bağlı olarak zeytin yaprağı çayı, ile vücuda giren mikropları, vücudun doğal bağışıklık sistemi tepki gösterinceye dek yavaşlatır
Zeytin yaprağı, etkileri sarımsak ve soğana da benzeyen doğal bir antibiyotik ve antioksidan-dır. Düzenli olarak hastalıklardan korunma amaçlı tüketilebileceği gibi doğrudan hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir. Zeytin ağacının tamamında bulunan ve acı-buruk bir tadı olan yararlı meddeler zeytinin işlenmesi sırasında uzaklaştırılır. Oysa ki zeytin ağacının hastalık ve zararlılara karşı direncini sağlayan en önemli savaşçının bu maddeler olduğu düşünülmektedir.Bu maddelerin çok çeşitli mikroorganizma gruplarını vücuttan uzak tutma özelliğini vardır.
Bugün çok az insan, zeytin yaprağının çok faydalı ve kullanımı kolay tıbbi bir bitki olduğunu bilir. Zeytin yaprağı kullanımı daha çok Akdeniz ülkeleri insanları tarafından bilinmekle beraber son yıllarda birçok ülke tarafından da bitkisel ilaç olarak kullanılmaktadır.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytin yaprağı nelere iyi gelir? Faydaları nelerdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN