Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DAEŞ neden onlara değil Türkiye'ye saldırıyor?

Türkiye, ilk kez Ocak 2014'te DAEŞ saldırılarına hedef olmuştu. Ocak ayından bu yana, Suriye’den en az 45 roket mermisi atıldı, 17 kişi hayatını kaybetti. Peki, DAEŞ'in Türkiye’yi hedef almasının nedeni ne? DAEŞ, bu eylemlerle neyi hedefliyor?

Türkiye, ilk kez ocak 2014'te DAEŞ saldırılarına hedef olmuştu. Ocak ayından bu yana, Suriye'den en az 45 roket mermisi atıldı, 17 kişi hayatını kaybetti. Peki, DAEŞ'in Türkiye'yi hedef almasının nedeni ne? DAEŞ, bu eylemlerle neyi hedefliyor?

DAEŞ terör örgütü ocak 2014'ten beri Türkiye yönelik saldırılarını arttırdı.

Saldırıları geçmiş dönemlerdekilerin aksine daha kapsamlı ve planlı yapılıyor.

Ocak'tan bu yana Suriye'den atılan en az 45 roketin hedefi yerleşim yerleriydi. Saldırılarda çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

Bu durumda hemen akıllara şu soru geliyor, DAEŞ neden Suriye'de bilfiil savaşın tarafı olan Rusya veya rejim güçleri değil de, Türkiye'yi hedef alıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kutlu doğum haftası etkinliğinde yaptığı konuşmada DAEŞ terör örgütünün kimleri hedef aldığını ve en büyük zararı kimlere verdiğini şu sözlerle dünyaya anlatmıştı.

Türkiye DAEŞ terör örgütüne göre bir düşman.

Türkiye halkının yüzde doksan dokuzu Müslümanlardan oluşurken, demokratik bir rejime sahip olması, DAEŞ tarafından düşman kabul edilmesinin en temel nedeni.

.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ neden onlara değil Türkiye'ye saldırıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN