Erman Toroğlu "TFF ve Galatasaray camiasının ayıbı"

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu Galatasaray'ın aldığı cezanın sorumlusunun Türkiye Futbol Federasyonu ve kulübün kongre üyeleri olduğunu söyledi. Toroğlu, "Ellerini kaldırıp yönetimleri ibra ettiler ama UEFA Galatasaray'ı ibra etmedi. " dedi.

"TFF VE GALATASARAY CAMİASININ AYIBI"
Bunun azı çoğu diye bir şey yok, bakın kaç takımımız Avrupa'ya gidemiyor kaç yıldır. Birisi Beşiktaş mesela evrak sahteciliğinden gidemedi, şimdi Galatasaray mali tablodan gidemedi. Bu şunu gösteriyor, hala geç kalıyoruz. Kulüpler yasasının acil çıkması lazım. Çıkan yasanın da doğru uygulanması lazım, yoksa biz daha çok Avrupa kupalarından men ediliriz. Bu şaka değil. Men edilmek şöyledir, adamlar diyor ki 'Biz Şampiyonlar Ligi gibi bir kupayı oynatıyoruz, yarın bu kulüplerin bir tanesi, yarı finale çıktığı haftada iflas etti bu kulüp. Bizim kupa değerimiz mafolur, onun için biz işi şimdide sıkı tutuyoruz' diyorlar, mantıkları bu.

"UEFA GALATASARAY'I İBRA ETMEDİ "

Aslında bu Galatasaray'ın ceza alma olayı, iki kurumun ayıbı. Biri Türk Futbol Federasyonu'nun ayıbı, çünkü biz denetlemeyi kendimiz yapamıyoruz, Avrupalı bizim kafamıza sopa ile vuruyor. İki, Galatasaray camiasının büyük çıkmazı. Bu kulüplerin yapılan kongrelerinde maalesef ellerini kaldırın diyorlar, ellerini kaldırıyor millet. Hani ne oldu ellerini kaldırdılar ibra ettiler ama UEFA Galatasaray'ı ibra etmedi. Şimdi ben Galatasaray'daki o ellerin sahiplerine 'Size tokat gibi alın bu cezayı evinize götürün, üzerine bir de maden suyu için' diyorum. Sen kulübünde yapılan açıklıklara, yolsuzluklara rağmen, el kaldırıp ibra edersen sonunda olacağın bu. Aslında ben bir şey söyleyeyim bizim çok takımımız bu durumda, hiç birisi kurtulmazlar. Tabi bu Türkiye Futbol Federasyonlarının da ayıbıdır.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Erman Toroğlu "TFF ve Galatasaray camiasının ayıbı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN