Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fatih Terim'den A Spor'a özel açıklamalar ''Bizim alan kodumuz +90''

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Euro 2016 hazırlıklarını sürdüren A Milli futbol takımının Antalya kampında A Spor'a özel açıklamalarda bulundu. Terim, milli takımın nihai kadrosuna karar verme aşamasında çok zorlandığını söyledi. Son dakikalarda gelen gollerle ilgili de değerlendirmede bulunan Terim, "Bizim uluslararası arenadaki kodumuz da +90 sanırım o yüzden böyle oluyor" ifadelerini kullandı.

"BEN DE FORMA GİRMEYE ÇALIŞIYORUM"

Ben de forma girmeye çalışıyorum, oyuncularımızı forma sokmaya çalışırken benim de formda olmam çok önemli. Ben de hazırlanıyorum, benim de bazı eksikliklerim var, turnuvaya kadar tamamlayacağım.

"BİZİM ALAN KODUMUZ +90"

Türkiye'nin kodu +90, ondan herhalde, uluslararası kodu öyle. Onu söylüyorum hep; oyuncularımız inşallah daha erken bitti der ki bizim için daha iyi olur. Bizim maçlarımızda kimse stadı erken terk etmiyor böyle bir avantaj var.

"UMARIM DAHA ERKEN 'BİTTİ' DERİZ"

Ben bunu yarışı bitiş düdüğüne kadar kovalayan bir Milli Takım olarak, ortada böyle bir oyuncu topluluğu var diye düşünüyorum. Yarışı bırakmayan, maçı bırakmayan, sonucu eğer lehine değilse kabullenmeyen, sonucu değiştirmek için çabalayan bir Milli Takım olarak görüyorum. Herhalde ondandır ama ümit ederim bundan sonra erken bitti derler.

"TÜMER VE TUNCAY KÖPRÜ OLUYOR"

Oyuncularla diyalogları çok iyi, onu hem duyuyorum, hem görüyorum. Çünkü genç bir jenerasyonun onların arasına girmesi, bu dengeyi daha sağlamlaştırıcı bir unsur olarak düşünülebilir. Bunları yaşadılar, teknik adamla özellikle Tuncay ve Nihat karar vermişler. Tümer biraz daha işin idari tarafına niyetli, o teknik tarafına niyetli değil. Buna rağmen içlerinde hem bir arkadaş, hem bir ağabeyi hem bir hoca hem de içlerinden geldikleri için onları daha iyi anlayan ve benimle aralarında çok iyi bir köprü kurabilen, onlarla konuştuklarını hiçbir zaman bilmediğim, bana aktarmadıkları ki, bu en doğrusu, bir ortam var. Çok rahatlatıcı, huzur verici bir ortam var.

"MİLLİ TAKIM HAVUZU GENİŞ DEĞİL"

Bir defa buradan kimse çıkmayacak böyle bir söylem kimse ağzına almayacak çünkü bir kadro bu 23 kişi gidecek diyeceğiz. Kadrodan 7-8 kişi çıkacak demeyeceğiz çünkü çıkmıyor. 2 ay sonra Eylül ayında Dünya Kupası'na başlarken oradan bir çok arkadaşımız burada olacak. İçinde sakat var, hazır olmayan var, cezalı olan var belki. Ben o gözle bakmıyorum. Şunu da Türk halkının bilmesi lazım, dışarıdan görüldüğü gibi Milli Takım havuzu çok geniş ve çok derin bir havuz değil, çok fazla oyuncu yok orada.

"KADROYA KARAR VERMEK ÇOK ZOR"

Onun için dünyanın her tarafını takip ediyoruz, kendi ülkemizde ikinci ligden, üçüncü ligden çağırıyoruz, amatör kümeden, gerekirse küme düşenden düşmeyenden, herkesten çağırıyoruz ki antrenmanda olsa görelim kimsenin hakkını yemeyelim diye. İnan bana çok zor bir iş. Empati yapan bir insanım, anlayabiliyorum onların o halini de görmek istemiyorum açıkçası ama, hayatta böyle bir şey, zorluklara göğüs gerebilmek, kural böyle. O yüzden yapacak bir şey yok.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Terim'den A Spor'a özel açıklamalar ''Bizim alan kodumuz +90''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN