Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün para kaynağı: !

FETÖ da nasıl yapılandı? Fetullahçı terör örgütü futbol dünyasına nasıl ve ne sızdı? Örgütün futbol dünyasını ele geçirme hedefinin arka planında neler vardı? A Haber yayınına katılan futbol dünyasının önemli isimleri FETÖ yapılanmasını anlattı…

ÜMİT KARAN "BİAT ETMEYEN FUTBOLCU OLAMAZDI"

Biz biat etmediğimiz için, hiçbir toplantıya katılmadığımız için zaten bu sorunları yaşıyorduk. Yani da nasıl sorun yaşayabiliyorsun? Takımın içinde bir grup oluşuyor ya da başka takımlarda da grup oluşuyor bir mutlak pas atmıyorlar ya da senin özel hayatını eleştirmeye çalışanlar yani hep ön plana tutuyorlar hep kötü yönlerini göstermeye çalışıyorlar. Dolasıyla maçta da o seyirciden tepki alabiliyordun. Futbol esnasında istediğin vuruşunu sergiletmiyorlardı sana önüne bir taş koyuyorlardı. Bir grup olduğu için milli takıma gitmede de zorlanıyordun. Hakikaten sadece kendilerini düşünen bir gruptu bunlar. Dünyada hiçbir futbolcu maç yapmadan transfer olamaz. Türkiye'de bunlar oluyordu. Bir sezon bir maç oynamayım yine transfer yapabiliyordum. Bu nasıl olabiliyordu herkes soruyordu. Neden çünkü kendi adamı, kendi hocası, kendi yöneticisi. O yüzden rahat oluyordu, bizim tabi için zor oluyordu. Milli takımda da zorlanıyordum o zaman. Zaten en son 2011'deki olayı hepimiz biliyoruz. Ondan sonra futbol hayatımı engellediler. Şöyle engellediler lisansımı da çıkartmama izin vermediler daha sonra futbola devam etmem için, ikincisi ben bir kulüple anlaşmaya gittiğim zaman yine bir telefon geliyordu bunu almayın diye. Şimdi ben Ümit Karan olarak belki Evren'den daha büyük yıldız olabilirim ama Evren benim abim olabilir o anda. Orda da öyle abi mevzusu var. O yüzden oradan mesela genç oyuncular takıma geldiği zaman örnek veriyim gel kardeşim toplantıya gel, gelmediği zaman çocuğun futbolcu olma şansı yoktu.

EVREN TURHAN "KULÜP İMAMLARINI BULMAK LAZIM"

Gittikleri ortam gözükmüyorlar ama ilk başta doğru yerdeler dini konuşuyorlar. Kendi aralarında oturuyorlar. Yani bunu kulüpten birileri de bilse camia da bilse ilk başta kimse tepki vermez. Bunun sonrası çok önemli ben bilmediğim bir yere gittim. Asında biz olayların binde birini biliyoruz. Yıllarca o işin içinde olan arkadaşlarımız şu güne kadar biz 20 gündür buraya belki üçüncü defa televizyona çıkıyorum ben. Ama hep aynı kişiyiz yani Ümit'le beniz veya birkaç arkadaşımız daha katıldı. Asıl işin içinde olan kişilerin konuşması lazım burada oyuncuları deşifre etmek sporcuları söylemek önemli değil. Burada ben Anadolu'da daha çok oynadım. Ben Anadolu'da 14 takımda oynadım. Orda çok çok rahat gördüm. Ben 1-2 defa şahit oldum ve hep duyumladım çünkü ben detaycı bir insanımdır. Çünkü takımlarda da lider oyuncu özelliğim olduğu için oyuncuları orda iyi seçebiliyorsun görebiliyorsun. Orda oyuncularda değil olay, o futbolcuların o kulüplerde imamlarını bulmak lazım. Burada oyuncularla gidemezsiniz.

OYUNCULAR İMAMLARI İHBAR ETMELİ

Oyuncular konuşacak burada konuşmayabilir ihbar hattı var gider ihbar verirler. İsimlerini verebilirler bizim toplantımıza şu kişi geliyordu bütün iş onlarda yani şu anki aktif olanda bizim konuştuğumuz dönem 1997 ile 2007 dönemi ondan sonrasını bilmiyoruz ki.

DENİZ ÇOBAN "HAKEMLERİN ÇOĞU ASKER KÖKENLİ"

Hakemlerin 2005 yılına kadar %70 - %80 orana varana kadar hep astsubaylardan lerden oluşuyordu. Hakem camiası öyle bir yapı vardı duvar vardı. Ben hep şöyle düşünmüştüm zamanında bu insanlar bu işe gönül vermişler ki şimdi acaba farklı mıydı diye düşünüyorum. Görev vermişler hakemliğin içinde olmuşlar. Belirli bir kademeye kadar gelmişler ve artık ben hakemliğe başladığım zaman hakem yöneticilerinin %50'sine yakını asker kökenliydi. Askerler bu işin başında oldukları için tabi 2 kişi arasında tercih yapmak gerektiği zaman kendi meslek grubundan olan kişiyi tercih ediyor. Onunla daha çok birlikte olmuş onunla gönül bağı var diye düşünüyordum. Doğal olarak da yani ben Konya'da hakemliğimin esas bölümünü geçirirken diyelim Konya'da amatör hakemlerle beraber 100 kişilik topluluksak bunun en az 60-70 tanesi askerlerden oluşuyordu. Askerler vardı ama Genelkurmay 2005'te aldığı bir kararla askerlerin hakemlik yapmasını yasakladı, istemedi, izin vermedi. Böyle olunca çok büyük bir tasfiye oldu. Belki de o zaman bu yapı hakem camiası içinde bir sekteye uğradı.

"SUİKASTE GİDEN ESKİ BİR HAKEM"

Cumhurbaşkanı'mıza suikast yapmaya kalktılar. Eğer o şerefsizler o amaçlarına ulaşmış olsalardı bugün çok farklı bir yerde olabilirdik. O gün o suikast timinin başında bulunan ve helikopteri kullanan kişi Albay Murat Dağlı eski bir hakem, 2005'te bu asker hakemlerin ligden çekildiği zaman hakemliği bırakmış bir hakem, yani baktığınız zaman belki o gün bunların karar mekanizmaları ya da ilerleyişleri o gün bir sekteye uğramış olabilir.

MUSTAFA KOCABEY "HAKAN ŞÜKÜR VATAN HAİNİDİR"

"Tek sebep var para akışının en çok olduğu yer biliyorsunuz futbol. Bunların zaten en büyük amaçlarından bir tanesi Fetullah cemaati için para toplamak diye düşünüyorum ben. Her oynadığım kulüpte belli abiler vardı, bu abiler sürekli Zaman Gazetesi'ne abone yapıyorlardı. Bazen evimin kapısını bir açıyordum 3-4 tane Zaman Gazetesi buluyordum. Haber veriyordum, 'Mustafa biz seni 3-4 tane abone yaptık' diyorlardı. Sebebi tiraj yüksek olsun. Hakan Şükür belli bir yetkiye sahip olduktan, milletvekili olduktan sonra hakikaten büyük bir yetkiye sahip oldu kendisi. Futbolcu göndermek, hocaları göndermek gibi. Hakan Şükür bu ülkeyi vatan haini olup terk etmiş. Herşeyden önce ' Bankasya'ya paralarınızı yatırın, sağlam bir banka, güçlü bir banka diyipte 1,5 milyon doları çeken ve alıp ülkeyi terk eden insan bu..."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün para kaynağı: Futbol!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN