Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şenol Güneş: "Şehir büyümüş ama kafalar küçülmüş"

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve İrfan Can Kahveci basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş, "Ben 43 sene önce buraya geldim, 1976'da. Saha aynı olabilir, şehir çok büyüdü ama belli ki kafalar küçülmüş." şeklinde konuştu.

İrfan Can Kahveci'nin açıklamaları;

"Çok iyi bir jenerasyon yakaladık. Fransa maçı için çok umutluyduk ve sonrasında da mutlu olduk. Asıl önemli olan bu maç. Bu maçı da kazanmak istiyoruz."

"Fransa maçında oynadığım için mutluyum. Bütün oyuncularımız çok kaliteli. Hocamız kime görev verirse elinden gelenin en iyisini yapar."

"Buraya geldiğimizde üzücü olaylar oldu ama biz saha içi ile ilgiliyiz. Saha dışıyla büyüklerimiz ilgilenir. Biz yarın İzlanda'yı da yenmek istiyoruz."

"Futbol, ırk, din ayırt etmeden insanları birleştiren bir şey. İzlanda Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda sempati topladı. İzlanda için hep iyi izlenimlerim vardı ama artık yok."

"KAFALAR KÜÇÜLMÜŞ"

Şenol Güneş'in açıklamaları:

"Ben 43 sene önce buraya geldim, 1976'da. Saha aynı olabilir, şehir çok büyüdü ama belli ki kafalar küçülmüş."

"Rakip oyuncu, daha önce Konya'da da bize bu yapıldı dedi, yapıldıysa, o da terbiyesizliktir. Nerede olursa olsun, buna karşıyım. Orada yapıldı diye burada yapıldıysa, daha da çirkin."

"Havalimanında olan oldu. Gece saat 3-4 gibi geldik günün tamamını yorgun geçirdik. Normal. Yorgun çıkacağız. 50-60 sene önce bazı yapılanmalar vardı rakibi uyutmamak için. Artık bunları bırakmak lazım. UEFA kontrol etmeli."

"Rakip İzlanda. Daha önce bizim gruptan şampiyonaya katıldı. Tesadüf ki hep karşılaşıyoruz. Daha önce burada yenemedilk. Sert, koşan ve agresif bir takımla oynayacağız. Fransa maçı sonucu ne olursa olsun bu maçın daha önemli olacağını söyledim."

"Yanlışları söyleyerek kimseyi üzmek istemiyorum. Bana komik geldi. Kasıtlı yapıldığı belli. Biz bunları konuşarak hataya düşüyoruz. Kural diyorlar. Ne kuralı?"

"Ben futbol konuşmak istiyorum. Kıran kırana bir maç olacak. Zaten dün olanları İzlanda'lı yetkililer de öğrenince üzülür. Pasaport kontrolüne girmeden telefon neden alınır ki? Maça dönelim, maçı konuşalım."

.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  • HER ZAMAN
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Şenol Güneş: "Şehir büyümüş ama kafalar küçülmüş"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN