Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta "Trabzonspor yeniden başladı"

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından A Spor'a özel açıklamalar yaptı. Trabzonspor’un 6 ile 8 civarında oyuncu alacağını belirten Usta, Trabzonspor’un yeniden başladığını söyledi.

"TÜRKİYE-KATAR İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİ"

Burada aslında iki ayrı parametre var, birisi kulüp ve sponsor işbirliği, birisi de aslında Katar-Türkiye işbirliği. Tabi Kata-Türkiye işbirliği son dönemde çok önemli. Körfez sermayesinin Türkiye'ye gelmesi artı Körfez'deki turistlerin Trabzon'a gelmesi. Bu ikisine baktığımızde gerçekten çok canlı bir platformdan bahsediyoruz.

"CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ"

Tabi bu ikisi gündeme geldiğinde, Sayın Cumhurbaşkanımız'dan bu konuda destek istedik ve ben biraz önce de teşekkürlerimi ilettim. Gerçekten bize katkısı oldu.

"ALBAYRAK İYİ BİR TRABZONSPORLU"

Tabi süreç ilerlerkende Trabzon ve Trabzonspor dediğimizde, Berat Bey'i sadece bakan olarak görmüyoruz, aslında o fanatik bir Trabzonsporlu. Onu tanıyanlar çok iyi bilir, Trabzonspor taraftarları da çok iyi biliyorlar ki Trabzonspor için elinden gelen ne varsa yapmaya çalışan bir dostumuz aslında. Onun için biz onu sadece bakan olarak görmüyoruz o Trabzonspor fanı. Hali ile böyle birisi olunca işin doğası gereği her tarafa biz uzanıp destek istiyoruz, o da sağolsun gerçekten her konuda bize destek oluyor, çok teşekkür ederiz.

"6 YA DA 8 OYUNCU ALACAĞIZ"

Daha önce ifade etmiştim Trabzonspor'un 6 ile 8 civarında oyuncusu olacak, iyi de oyuncular olacak ama kolay olmuyor.

"EN BÜYÜK SORUNUMUZ İTİBAR"

Bizdeki temel sorun Trabzonspor'un itibar sorunu. Buna üzülüyorum ama herkeste şunun farkındaki işte bu sponsorluklar onun için önemli.

"TRABZONSPOR YENİDEN BAŞLADI"

Trabzonspor yeniden o büyük dalgayı oluşturmaya başladı. Zorlanıyoruz ama merak etmesinler. Biz aslında şunun peşindeyiz alacağımız oyuncular büyük oranda aslında hazırlık kamplarını yapmakta olan ya da Avrupa'da veya Amerika kupasında oynamış oyuncular. Aslında oyunucların çoğu hazır. Orada bir uyum sorunu olacak, ikinci kamp dönemine ne kadar erken yetiştirirsek.

"HER SENE 3-4 TRANSFER YAPMALIYIZ"

Bizim artık bundan sonraki transferlerimizi senede 3-4-5'i geçmemesi lazım. Mümkünse bir taneye, üç taneye inmemiz lazım. Bu sene artık doğru isimleri almak istiyoruz ki gelecek sene bu fırtınayı bir daha yaşamayalım. Bu sene bunu kesinlikle yaşamak zorundayız, Trabzonspor için de, bazı oyuncular için de geçtiğimiz yıllarda yaşananlar artık o evliliğin sürebilmesini mümkün kılmıyor. Onun için orada radikal olmak zorundayız.

"SON KEZ RADİKAL KARARLAR ALDIK"

Verdiğimiz kararlar maalesef radikal kararlar ama ben oyuncuları da suçlamıyorum çünkü Trabzonspor'un ortamı hiç uygun olmadığından dolayı doğru oyuncular bile maalesef Trabzon'da tutunamadı. Oyuncuların tek başına bir hatası değil bu. Siz aldığınız oyuncuların ödemesini yapamıyorsanız, kulübünüz bir girdaba girmişse, yönetim sorunu varsa, en önemlisi ekonomik sürdürebilirliğiniz yoksa dünyanın en iyilerini alın sonunuz hüsrandır, maalesef bu yaşandı. Onun için burada bu sene radikal hareketlilik olacak ama bunun artık son olması lazım.

"PİŞMAN DEĞİLİZ YOLA DEVAM"

Ben buradan tüm taraftarlara söylüyorum; merak etmesinler, pişmanlık duyan bir yönetim yok burada. Biz kendi içimizde her ne kadar ara ara bunları söylüyor olsak da bu işin altından kalkacağız. Büyük Trabzonspor markasına yaraşır gelecek günleri oluşturacağız. Pişmanlık söz konusu değil, aslanlar gibi yola devam.

;
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta "Trabzonspor yeniden başladı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN