Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümrük ve Bakanı Bülent Tüfenkci, 'Pehlivan ElekTrak'ı test etti

Gümrük ve Bakanı Bülent Tüfenkci, Trakya Üniversitesi öğrencileri tarafından üretilen elektrikli 'Pehlivan ElekTrak'ı kullanarak test etti. 7 Balkan ülkesini gezecek olan 'Pehlivan ElekTrak'ı startını Bakan Tüfenkci yaptı.

Bir dizi ziyaretler için Edirne'ye gelen Bakan Tüfenkci, Trakya Üniversite'si öğrencileri tarafından üretilen elektrikli 'Pehlivan ElekTrak'ı inceleyerek öğrencilerden otomobil hakkında öğrencilerden bilgiler aldı. Test sürüşü de yapan Bakan Tüfenkci, start bayrağını eline alarak 'Pehlivan ElekTrak'ı Balkanlara uğurladı.
Bakan Tüfenkci yaptığı açıklamada "Önemli olan bunları genç arkadaşların yapabilmesi. Üniversitede okuyan gençlerimizin kendi meslekleri doğrultusunda bir şeyler üretebilmesi ve bunu bilimsel olarak akredite edebilmeleri önemli. İnovasyon bu tip fikirlerden çıkar diye düşünüyorum. Bu arkadaşlara birilerinin destek vermesi gerekir. Bizim AK Parti olarak hedeflediğimiz yerli üretim amacımızı da genç arkadaşlarımızı da, buradaki arkadaşlarımızı da, emek veren arkadaşlarımızı da değerlendirmemizin doğru olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 'Pehlivan ElekTrak'ı test etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN