İşte Türkiye birincisi robot

Özel Bursa Kültür Okulları Bilişim Teknolojileri Elektronik Robot Kulübü öğrencileri, 300’den fazla robotun katıldığı yarışmada "çizgi izleyen robot" kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

Üniversite ve lise öğrencilerinin bilimsel çalışmalarına teşvik edilmesi maksadıyla geleneksel olarak düzenlenen "IZTECH RoboLeague'15" yarışması, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde yapıldı. Türkiye genelinde üniversite ve lise öğrencilerinin katıldığı yarışmada, Özel Bursa Kültür Okulları Bilişim Teknolojileri Elektronik Robot Kulübü öğrencileri, elektronik, mekanik ve yazılım geliştirme hünerlerini sergiledi. Yedi alt bölümden oluşan yarışmanın çizgi izleyen robot kategorisinde Türkiye birincisi, tüm parkur sıralaması boyunca en iyi dereceyi yapan "Kültür_Line2" adlı robot oldu. 3 yılı aşkın süren emeklerinin karşılığını alan Kültürlü öğrenciler gururla Bursa'ya döndü.

"DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ"
Özel Bursa Kültür Okulları'nı "IZTECH RoboLeague'15" yarışmasında temsil eden öğrenciler, aynı zamanda diğer kategorilerde Kültür_Line3 ile 4., Kültür_Line4 ile de beşincilik elde etti. Yazılımlarını ve robotlarını daha geliştirmek için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirten Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Barış Gökhan Güleryüz, "Çizgi izleyen robot yarışması Türkiye genelinde bir çok üniversitede yapılmaktadır. 300'ü aşkın robotun arasında böyle bir derece almak bizlere gerçekten büyük bir mutluluk verdi" diye konuştu.
Çizgi izleyen robot projesinde yer alan 6. sınıf öğrencisi Yağız Sevin ise, "İzmir'e gittiğimizde böyle bir başarı beklemiyorduk. Birinci olunca çok mutlu olduk. Bu robotu daha da geliştirmek için çalışmalarımıza başladık" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Türkiye birincisi robot
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN