Türkiye'nin en iyi haber sitesi

92'inci yıla 92 metrelik dev bayrak

Cumhuriyet'in kuruluşunun 92'nci yılı, Üsküdar'da büyük bir coşkuyla kutlandı. Yüzlerce vatandaşdaşın katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşe Cumhuriyetin kuruluş yıldönümüne özel 92 metrelik dev Türk Bayrağı açıldı.

Üsküdar Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92'nci yılı kutlamaları kapsamında belediye önündeki cadde üzerinden Şemsi Paşa Meydanı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Kortej yürüyüşüyle başlayan kutlamalarda Cumhuriyetin 92'nci kuruluş yılına özel 92 metre uzunluğunda Türk Bayrağı açıldı. Cumhuriyet yürüyüşüne katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen dev Türk bayrağını öğrencilerle birlikte taşıdı.
"BU ÜLKE HEPİMİZİN, HEPİMİZ KARDEŞİZ"
Barış ve kardeşlik mesajı veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Üsküdarlı gençlerimizle beraber 92 metre uzunluğunda bir bayrak hazırladık. Üsküdarımızın merkezinden Şemsipaşa'ya doğru yürüyüş yapıyoruz. Sloganımız 'İyi ki Türkiye Var, İyi ki Cumhuriyet Var'. Bu güzel şehirde ve bu güzel ülkede huzur içerisinde, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde daha nice 92 yıllar görmek üzere birlik beraberliğimiz artarak devam etsin. Bu ülke hepimizin, hepimiz kardeşiz. Yaşasın Türkiye, yaşasın Cumhuriyet, ne mutlu bu güzel ülkede yaşayan bütün insanlara. Bütün vatandaşlarımızla omuz omuza hep birlikte daha güzel bir Türkiye'de buluşmak dileğiyle herkese iyi bayramlar diliyorum" ifadelerini kullandı.
"YÜZÜNCÜ YILDA 2 BİN 23 METRE"
Bayrak uzunluğunun her yıl uzayacağını da dile getiren Başkan Hilmi Türkmen, Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yıldönümüne özel Türk bayrak üretileceğini belirterek, "Her yıl bayrak uzayacak. Bu yıl 92 metre, seneye 93 metre, 100'üncü yılda 2023 yılında da 2 bin 23 metre bayrak yapacağız" diye konuştu.
Cumhuriyet kutlamaları yürüyüşüne protolok üyeleri ve yüzlerce öğrencinin yanı sıra gaziler de katıldı. Kıbrıs Gazisi Kazım Kalelioğlu,"Bugünkü kutlu günümüzde, Cumhuriyetimizin kurulduğu bugünde çok mutluyuz. Bu mutluluğumuzun ebediyen devam etmesini istiyoruz. Memleketimizde yaşanan olumsuz olayların ortadan kalkmasınıve kardeşlik çerçevesi içerisinde yaşayamı ümit ediyoruz" diye konuştu.
Dev bayrakla marşlar ve sloganlar eşliğinde ilerleyen kortejin yürüyüşü Şemsi Paşa Meydanı'nda son buldu. Burada remsi tören gerçekleştirilerek saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
92'inci yıla 92 metrelik dev bayrak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN