Türkiye'nin en iyi haber sitesi

A Haber kahraman askerin evinde!

Fetullahçı terör örgütünün cuntacılarının yaptığı darbe girişiminde birçok kurumu ele geçirmeye çalışan darbeciler Ankara’daki Özel Kuvvetler Komutanlığına yani bordo berelilerin karargahını da ele geçirmek istemişti. Ancak kahraman bir astsubay olayın seyrini değiştirdi. Cuntacı Tuğgeneralin makam odasına girmesine izin vermemiş ve şehit düşmüştü... A Haber o kahraman asker Astsubay Ömer Halisdemir'in evini ziyaretti.

Genelkurmay karargahını ele geçirdiler, köprüleri kapattılar, Meclis'e ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne saldırdılar. Ancak darbe girişiminde bulunan cuntacıların hedefindeki en kritik noktalardan biri de bordo berelilerin karargahı Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığıydı.

"BUNDAN SONRA BEN KOMUTANIM"

Tuğgeneral Semih Terzi isimli cuntacı, yanında 20-30 kişilik bir grupla özel kuvvetler komutanlığına gitmiş, komutanın odasına girerek emir subayına, "bundan sonra ben komutanım" demişti.

BEYLİK TABANCASINI ÇEKİP DARBECİYİ ALNINDAN VURDU

Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın emir subayı Astsubay Ömer Halisdemir, bu sözlerin üzerine hiç tereddüt etmemiş, beylik tabancasını çekip darbeci generali alnından vurarak öldürmüştü. Kahraman Astsubay sonrasında ise diğer askerler tarafından şehit edilmişti.

;
ARKADAŞINA GÖNDER
A Haber kahraman askerin evinde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN