Türkiye'nin en iyi haber sitesi

A Haber'e verilen cezalara tepki yağıyor

Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı A Haber'e verilen sansür niteliğindeki cezalar siyasilerinde gündeminde. A Haber Meclis Başkanlığı Seçimi özel yayınına konuk olan siyasetçiler, darbe anayasasının ürünü olan RTÜK Kanunu’nun değiştirilmesinin, öncelikli gündem maddelerinden biri olduğunu söyledi.

SELÇUK ÖZDAĞ- AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI
'YSK VE RTÜK DEĞİŞEN DÜNYAYI TAKİP ETMELİ'

Bu noktada RTÜK'te, YSK'da biraz daha esnek olursa doğru olur diyorum. Yoksa TBMM devreye girer ama gönül ister ki YSK ve RTÜK'ün üyeleri daha hassas olsunlar, biraz daha değişen dünyadaki değişimi yakalasınlar istiyorum.

VEDAT DEMİRÖZ - AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Cezayı verenlere bakın hep darbe anayasasının ürünü olan kurumlar. Anayasa değişikliği ile beraber bunların değişeceğini ümit ediyorum ben.

RECEP AKDAĞ - AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ
'BASIN ÖZGÜRCE İFADE EDEBİLMELİ'

Kanaatimce bir anayasa değişikliğine gerek yok, sonuçta, basının özgürce ifade etmek istediklerini ifade edebilmesi gerekir. Burada aslında bazılarının çifte standartlı tutumunu da görüyoruz, mesela A Haber'e verilen cezalarsa veya başka kanallarla verilen cezalarsa bunlar için sessiz kalan Batılı dünya bir başka durumda gürültü çıkarabiliyor.

METİN KÜLÜNK - AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ
'RTÜK DÜZENLEMESİ HEMEN TBMM'YE GELMELİ'

A Haber hiçbir şeye bakmaksızın yolunda devam etmeli. Çünkü bu yasaklar gerici zihniyetin ve Türkiye'ye patinaj yaptırmak isteyen zihniyetin RTÜK'teki karşılıklarının adımları. İvedi olarak ta RTÜK ile ilgili düzenlemenin parlamentoya gelmesi gerektiğine inanıyorum.

AHMET AYDIN - AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ

Tabi ki devlete ait olanların tarafsızlığı eşitliği, mutlaktır olması gerekir ama özel yayın organlarının, özel ve özerk bir şekilde kendi yayın politikalarını mutlaka sürdürmeleri lazım. Bu tür RTÜK ve YSK tarafından verilen bu cezaları ben doğru bulmam.

BÜLENT TURAN - AK PARTİ ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ
'BU YASANIN KESİNLİKLE DEĞİŞMESİ LAZIM'

A Haber veya diğerleri, basına verilen cezalarla ilgili hala eski tek parti yılların hataları var bizim kanunlarımızda . Anayasal çalışma bir tarafa ama acil düzenlenmesi gereken meseleler var. Özel televizyonlara ceza verilmesi bunlardan bir tanesi. Adı üstünde özel televizyon, istediğini çıkarır istediğini çıkarmaz.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
A Haber'e verilen cezalara tepki yağıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN