Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abd Büyükelçiliği önünde 'Fethullah Gülen'i iade et' protestosu

ABD Büyükelçiliği önünde toplanan Vatan Parti'li bir grup Fethullah Gülen'in iadesini istedi. Vatan Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, "Türkiye olarak, Türk milleti olarak talebimiz açık ve nettir. O Fethullah Gülen buraya gelecektir" dedi.

ABD Büyükelçiliğinin önünde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in ABD Başkanı Barack Obama'ya yazdığı mektubu Büyükelçiliğe iletmek üzere toplanan grup, Amerika'nın Fethullah Gülen'i teslim etmesi için slogan attılar.
"Kanlı bir kalkışmaya giriştiler"
Grup adına konuşan Vatan Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece Türkiye'de Amerikancı ve Fethullahçı bir kalkışma, bir darbe girişimine hep birlikte tanık olunduğunuve yaşandığını vurgulayarak, "Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine çöreklenmiş, TSK ile alakası olmayan, üzerinde asker üniforması olmasına rağmen Türk askerinin onuruna, şerefine layık olmayan bir grup çete mensubu ele geçirdikleri uçaklarla, helikopterlerle, tanklarla bir darbe girişiminde bulundular. Genelkurmay Başkanımızı, Kuvvet Komutanlarımızı esir almaya kalktılar, Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizi (TBMM) F16 uçaklarıyla bombaladılar, Ankara Emniyet Müdürlüğü'müzü bombaladılar, tankları araçların, insanların üzerine sürdüler. Kanlı bir kalkışmaya giriştiler" diye konuştu.
"O Fethullah Gülen buraya gelecek"
"Açıkça kanıtlar göstermektedir ki bu darbe girişiminin arkasında Fethullah Gülen bulunmaktadır ve Fethullahçı Terör Örgütü'nün başında Fethullah Gülen bulunmaktadır" diyen Yılmaz şöyle devam etti:
"Kanıtlar açıktır, iki gündür Amerika'nın, Amerikan Devleti'nin temsilcileri, 'bize kanıt gönderin, kanıtlarla iade yapabiliriz' gibi açıklamlarda bulunuyorlar. Kanıtlar açıktır, bu darbe teşebbüsünün arkasında Fethullah Terör Örgütü vardır. Onun lideri de ABD'de, Pensilvanya eyaletinde ikamet etmektedir. Türkiye olarak, Türk milleti olarak talebimiz açık ve nettir. O Fethullah Gülen buraya gelecektir. O Fethullah Gülen buraya gelecek ve Türk yargısında hesap verecek."
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Abd Büyükelçiliği önünde 'Fethullah Gülen'i iade et' protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN