Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdurrahman Dilipak ''MHP intihar etti, harakiri yaptı''

Başkent'te olumsuz sonuçlanan koalisyon görüşmelerinde MHP'nin izlediği politika ve CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in yaptığı, "Bütün bedellileri iptal edeceğiz" açıklaması, A Haber'deki Medya Dünyası'nda tartışıldı. Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, MHP'nin tavrını "Bir anlamda intihar etti" sözleriyle tanımlarken, Şeref Oğuz ise MHP lideri Bahçeli'yi Gezi Parkı olaylarındaki 'duran adam'a benzetti.

ABDURRAHMAN DİLİPAK ''MHP İNTİHAR ETTİ, HARAKİRİ YAPTI''
MHP bir anlamda intihar etti, harakiri yaptı. Mantıkla açıklanabilir bir yanı yok. HDP'ye öfke duyuyor ama HDP'yi hükümet ortağı olmaya zorluyor, AK Parti'yi HDP'ye zorluyor. AK Parti tabanı CHP ile koalisyon yapılmasın, MHP bize yakındır diye çok ciddi, samimi ve çok yoğun bir baskı yaptı. O kesimde tamamen bir sükut-u hayal yaşandı, hatta MHP içinde bir takım kişiler AK Parti'nin CHP ile görüşmesine öfke duyuyorlardı, MHP'ye dönünce tamam şimdi dediler, fakat aynı öfke bu defa Bahçeli'ye karşı patlama noktasına geldi.Devlet Bahçeli'nin Ecevit'e gösterdiği anlayışı, yakınlık, sıcaklık, saygının binde birini Tayyip Erdoğan'a neden göstermediğini açıklaması gerekiyor.
''CİDDİYE ALINACAK BİR YANI YOK''
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in "gelmiş geçmiş bütün bedellileri iptal edeceğiz" açıklaması da değerlendiren Dilipak 'Bedelli askerliği teklif edenler kendileri, kendi çocuklarlının bu işin içinde nasıl yer aldıkları belli. Bunlar siyasetin oportünizme kayışının çok açık ifadesi. Söz sahibini küçük düşürür. Ciddiye alınacak yanı yok, akılla mantıkla, ahlakla, hukukla, siyasi etik ile açıklanacak yanı yok bu şeylerin. Sandığı görünce birileri aklı zail oldu herhalde, abuk subuk şeyler söylüyorlar. 'Ahmaklarla tartışmayın dışarıdakiler kim kimdir fark edemeyebilir' diye bir söz var. Bu tür tartışmalara girmek bile tehlikeli.' dedi.
ŞEREF OĞUZ ''BAHÇELİ GEZİ'DEKİ 'DURAN ADAM' GİBİ''
Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz ise Bahçeli'nin durumuyla ilgili ilginç bir benzetme yaptı; 'Üretmiyorsanız, adına da, ilke diyorsanız silinmeye mahkumsunuz. Gezi Parkı'nda bir 'duran adam' vardı. Şu anda 'duran adam' Bahçeli, her yerde duruyor. Halbuki ' Bizimle yürü Türkiye' demişti. 7.519.168 seçmen evet seninle yürüyeceğiz, iktidara yürüyeceğiz ve vaat ettiklerini Türkiye'nin önünü açacağız dedi. Sonra 8 Haziran sabahı geldiğimiz durak ne oldu, 'Ben hiçbir yere gitmiyorum burada duracağız'. Ana muhalefet durağı dediğiniz zamanda bu yeni seçimde insanlara bir şey söylüyor olmanız lazım. İnsan ikincilik için uğraşır mı?' dedi.EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdurrahman Dilipak ''MHP intihar etti, harakiri yaptı''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN