Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adını aldığı şehit dayısı gibi şehit oldu

Şırnak'ın Silopi İlçesinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan özel harekat polisi Mustafa Yahya Mertcan memleketi Çankırı'da düzenlenen törenle 25 yıl önce şehit edilen dayısı Şehit Yahya Coşkuner'in mezarının yanında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit polis memurunun naaşı cenaze aracı ile Eldivan İlçesindeki dedesi Ali Yavuz Coşkuner'in evine getirildi. Cenazenin gelişi ile birlikte annesi, kızkardeşi ve yakınlarının feryatları meydanda bulunanları gözyaşlarına boğdu. Helallik almak için anne ocağına götürülen şehit M.Yahya Mertcan'ı cenazesi aile yakınlarına gösterildi. Bu sırada anne Hatice Coşkuner ve kız kardeşi Şule fenalık geçirdi. Birlikte görev yaptığı özel harekat polisleri de gözyaşlarına boğuldu. Hep birlikte helallik verilmesinin ardından şehit polisin cenazesi resmi törenin yapılacağı İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne getirildi.
Buradaki törende konuşan İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk , ülkenin bölünmez bütünlüğü için binlerce şehit verdik. Yahya da yeminine sadık kaldı ve bu uğurda şehit oldu. Hepimiz şehit olmaya hazırız. Şehidimizin kanı yerde kalmayacak" dedi.
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan'da konuşmasında M. Yahya Mertcan'ın 25 yıl önce şehit olan Dayısı Murat Yahya Coşkuner'le aynı kaderi paylaştığını belirterek "Bu vatan için şehit olanları asla ve asla unutmayacağız. Çankırı 160 şehit, 39 gazi verdi. Vatanın bölünmez bütünlüğü için tüm güvenlik güçlerimiz terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürecektir" diye konuştu.
Eldivan'daki şehit cenazesine Çankırı Milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, İçişleri Bakanlığı'nın üst düzey yöneticileri, özel harekatçılar ve binlerce Çankırılı katıldı.

DEDE COŞKUNER'DEN TERÖRİSTLERE "BU VATANDA SİZE YER YOK"
25 yıl önce Van'daki PKK'nın düzenlediği hain saldırıda şehit edilen oğlu Jandarma Astsubay çavuş Yahya Coşkuner'i teröre şehit veren Ali Yavuz Coşkuner bu kez de torunun M. Yahya Mertcan'ı teröre şehit verdi. Resmi tören sırasında konuşmak isteyen ve mikrofonu eline alan şehit polisin dedesi Ali Yavuz Coşkuner, metaneti ile dikkat çekerek yaptığı konuşmada "25 yıl önce oğlum Yahya Coşkuner'i şehit verdim. Bugün torunum Yahya'yı. Bu teröristler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacak.
Bütün malımı mülkümü bu uğurda feda etmeye hazırım. Beni de askere alın ben de şehit olmak istiyorum. Teröristler şunu bilsinler ki bu vatanda size yer yok. Allah Türk milletini ebedi payidar etsin" şeklinde konuştu. Şehit dedesinin konuşması tekbir sesleri ve terörü lanetleyen sloganlarla kesildi.

"MURADIMA SELAM SÖYLE"
Şehit cenazesinin ilçe emniyet müdürlüğündeki tören alanında Türk Bayrağı ile sarılı taputa sarılan anne annesi Alime Coşkuner, "Yahyam dayın Muradıma selam söyle" diyerek gözyaşı döktü. Anne Hatice ve kız kardeşi Şule'de tabuta sarılarak ağladılar. Tabut başına gelen özel harekatçı arkadaşları da birbirlerine sarılarak ağladı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Adını aldığı şehit dayısı gibi şehit oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN