Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Gençlik Kolları'ndan Cerablus'a yardım TIR'ı

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, “Mazlumlar İçin Sınırları Aşan Gençlik” sloganıyla DAEŞ’ten temizlenen Cerablus’a Kurban Bayramı’nın 3. gününde 2 TIR yardım malzemesi ulaştırdı.

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, Kurban Bayramının 3. gününde 20 ton pirinç, makarna ve un, bin 500 koli gıda yardımı ve bin 500 oyuncak dolusu 2 TIR'ı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ terör örgütünden temizlenen Cerablus'a ulaştırdı. Yardım TIR'ları Karkamış Sınır Kapısın'dan geçmesinin ardından Özgür Ordusunun denetimi altında olan Cerablus merkezine giriş yaptı. Burada toplanan Cerabluslu vatandaşlara gıda malzemeleri dağıtılırken, çocuklarda oyuncaklara kavuşmanın neşesini yaşadı. Cerabluslular yardımlardan dolayı çok mutlu olduklarını ve Cumhurbaşkanı 'a teşekkürler ettiklerini dile getirerek sık sık Recep Tayyip Erdoğan sloganları attı.
Özgür Suriye Ordusu'nun denetimi altında olan kentte hayat normale dönmeye başladı. tarafından elektrik ve su gibi ihtiyaçlar karşılanırken, Karkamış Belediyesi de yıkılan kentin inşası için harekete geçti. Belediye ekipleri bozulan yolları ve yıkılan evleri inşa etmek için çalışmalara başladı. Kentte ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından da hastane yapıldı. Cerablus'taki bir çok noktada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının olduğu gözlendi. Bazı iş yerlerinin açık olduğu ve çocukların alışveriş yaptıkları, Suriyeliler'in sokaklarda rahatlıkla dolaştıkları görüldü.
AK Parti Gençlik Kolları Başkanvekili Abdülkerim Buğra Şimşek, yardım malzemelerinin dağıtıldığı sırada yaptığı basın açıklamasında, Cerabluslu vatandaşlarla birlikte kenti tekrardan inşa etmek için burada olduklarını kaydetti. Şimşek, "Yıllardır dünyanın gözü önünde yaşanan insanlık dramına karşı tek başına sesini çıkaran, mazlum Suriye halkının yanında duran, ülkesinden sürgün edilen insanlara yurt olan Türkiye, hain bir darbe girişimini püskürttükten yalnız bir ay sonra Cerablus operasyonuyla birlikte, bu coğrafyada Türkiye'ye rağmen hiçbir planın işlemeyeceğini, DAEŞ veya PKK/PYD gibi hiçbir çetenin hükümranlık kuramayacağını dünyaya gösterdi. Silahlı Kuvvetlerimiz oldukça kısa bir sürede, sınırımızdaki yaklaşık bin kilometrekarelik alanı, PKK, PYD, YPG ve DAEŞ gibi terör örgütlerinden temizlemiş, bölgeyi asıl sahiplerine teslim etmiştir" diye konuştu.
"Başkaları gibi işgal etmeye değil, imar etmeye geldik"
"Peki Cerabluslular şehirlerine döndüğünde Türkiye'nin işi bitti mi? Hayır. Bizler Cerablus'a kardeş olmaya geldik, yaralarınıza merhem olmaya, dertlerinize ortak olmaya geldik" diyen Şimşek, "Yakıp yıkmaya değil, yapıp onarmaya geldik. Başkaları gibi işgal etmeye değil, imar etmeye geldik. Ne sizi kaderinize terk edip gidecek ne de burada kalıcı olmaya çalışıp topraklarınıza göz dikeceğiz. Cerablus'un elektrik, su, altyapı, tıbbi malzeme vb. tüm ihtiyaçlarını inşallah Türkiye karşılayacak. Bin bir çeşit teröristin yakıp yıktığı şehirlerinizi, el ele verip kısa sürede tekrar mamur hale getireceğiz inşallah" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Gençlik Kolları'ndan Cerablus'a yardım TIR'ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN