Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İlçe Başkanı Çakır vatandaşlara 'Demokrasi Nöbeti Beratı' verdi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır 27 gündür Atatürk anıtı önünde demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara “Milli İrade Demokrasi Nöbeti” adı altında teşekkür belgesi verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü mensupları tarafından darbe girişiminde bulunulmasının ardından başlatılan Demokrasi Nöbetleri'nin 27 ve son gününde nöbetlere katılan vatandaşlara anı olarak "Milli İrade Nöbet Beratı" adı altında teşekkür belgesi dağıttı. Çakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Eşi Sevim ve oğlu Serkan Uysal ile belediye meclis üyeleri, STK başkanları ve yaklaşık 2 bin kadar vatandaşa üzerinde "Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet" şeklinde sloganların ve "Milli İrade Berat Nöbeti" yazılı teşekkür belgesi takdim etti. Belgelerin dağıtımı sırasında vatandaşların yoğun talebi nedeniyle kısa süreli izdiham yaşandı.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının darbe girişimin milletin sokaklara inmesi ve 27 gündür meydanlarda her gece nöbet tutması ile önlendiğini belirterek, bu nöbetlerin bir anı olarak kalması için "Milli İrade Nöbet Beratı" adı altında teşekkür belgesi hazırladıklarını ifade etti. Çakır gazetecilere yaptığı açıklamada "15 Temmuz Fetullahçı terör örgütünün yaptığı alçakça kalkışmayı kınıyoruz, lanetliyoruz. Bir daha yaşanmamasın ı da Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz. 27 gündür meydanlardayız. Sağolsunlar milletimizin çok büyük teveccühü var. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımıza sahip çıkma ve milletin kendi iradesine sahip çıkma adına meydanlarda. Kdz. Ereğli'de çokta ciddi bir katılım oldu. İyide organizasyonlar yaptık. Bu günde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla beraber nokta koyuldu. Bundan sonra nöbet tamamen bitmiştir diyemeyiz. Bundan sonra vatandaşlarımızın daha da uyanık olmaları lazım. Biz 'Böyle bir şey ülkemizde kesinlikle olmaz' diye düşündüğümüz bir şeyle karşı karşıya kaldık. Uçurumun kenarından döndük. Tabi bu uçurumun kenarından dönerken de silahlı kuvvetlerimiz içerisindeki vatanseverler, emniyet teşkilatının ciddi gayretleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve halkı sokağa davet etmesi ve aynı zamanda milletimizin sokaklardaki tanka, topa ve tüfeğe karşı direnmesi bu tehlikenin atlatılmasında büyük emek sahibi olmuştur. Bu gün bizde AK Parti İlçe Teşkilatı olarak "Milli İrade Nöbet Beratı" adı altında bir şey bastırdık. Dedik ki; bizimle beraber 27 gecedir meydanlarda olan insanların bir anısı olsun istedik bu günlerle alakalı. Kimi çerçeveletip duvara asabileceği, kimin saklayabileceği bir anısı olsun istedik. Ciddi anlamda bir talep oldu. Yaklaşık 2 bin civarı hesap etmiştik ancak bu sayınında üzerine çıktık" dedi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır'dan "Milli İrade Nöbet Beratı" adı altında düzenlenen belgeyi alan vatandaşlar hatıra fotoğrafları çektirdi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İlçe Başkanı Çakır vatandaşlara 'Demokrasi Nöbeti Beratı' verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN