Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman ''Siyasette ceza seçilmemektir''

A Haber'de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, seçim yenilgisi sonrası muhalefet liderlerinden beklenen istifaları değerlendirdi. Türkiye’de yenilgi sonrası istifa geleneğinin olmadığını belirten kahraman, siyasette cezanın seçilmemek olduğunu söyledi.

''SİYASETTE CEZA, SEÇİLMEMEKTİR''
Fransa'da, Finlandiya'da, Norveç'te veya İngiltere'de olsaydık zaten tabiiydi ama Türkiye'mizde henüz bu daha yerleşmedi. Belçika'da gümrük memurunun yaptığı bir hata oldu, İç İşleri Bakanı istifa etti. Ama yerleşecek, ister istemez. İşte Cumhurbaşkanımızın getirdiği üç dönemlik hadise bu esasa dayanıyor. Gelen gitmiyor, hani basketbolda time out var ya burada time out yok, yorulsa da yorulmasa da devam ediyor.
Diğer partilerin iç işlerine karışmak bizim için uygun değil, ben genelini söylüyorum. Kendi partisinin içindeki kişiler daha uygun görüyorlarsa ki siyasette ceza seçilmemektir. Seçimde nasıl iştirak ediyorsanız, seçilmiyorsanız, parti içinde de yaptığınız yanlışlıklar varsa seçilmezsiniz. Bu kendi bünyesi içinden halledilecek hadiselerdir, dışarıdan müdahale uygun değildir.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman ''Siyasette ceza seçilmemektir''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN