Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'de dönemi

AK Parti Genel Başkanlığı için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı AK Parti Genel Başkan Adayı olarak açıklandı.

AK Parti'de, temayül yoklaması ve istişarelerin ardından genel başkan adayı belli oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Partisi Sözcüsü Ömer Çelik genel başkan adayı olarak 'ı açıkladı.

AK Parti'de 2. Olağanüstü Büyük Kongre öncesi yeni genel başkan adayının belirlenmesi için yapılan temayül yoklaması önceki gün sona erdi.

Bugün yapılan MKYK toplantısının ardından genel başkan adayı kamuoyuna açıklandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Partisi Sözcüsü Ömer Çelik'in yaptığı açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

AK PARTİ'DE BİNALİ YILDIRIM DÖNEMİ

Tarihi yazan bu kadro liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde 'nin yeni ufuklara kavuşmasını sağlamıştır. Bir kez daha liderimize saygılarımızı arz ediyoruz. Vakit kaybettiren bir tartışma devam ediyor. Cumhurbaşkanımız ile AK Parti arasında nasıl bir ilişki var?

Sayın Cumhurbaşkanımız arasında bir milim bile mesafe yoktur bundan sonrada olmayacaktır.

Herkesin kendisi için dayanak ve ışık bulduğu bir vizyonun adıdır AK Parti'dir. Geçmişimiz ile geleceğimiz arasında dün yapılanlarla bundan sonra yapılacak olanlar arsında yegane köprüdür. AK Parti dimdik ayakta olmaya devam edecek. AK Parti bizi millet yapan değerlerin korunduğu ve geleceğe taşındığı büyük bir yürüyüşün adıdır.

YENİ GENEL BAŞKAN ADAYI BİNALİ YILDIRIM

Yeni bir aşamadayız Sayın Genel Başkanımız aday olmayacaklarını açıkladılar. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kurucu Genel Başkanımız liderimizin Cumhurbaşkanı olmasından sonra orada bir mekanizma oluşmuştu o mekanizmalar aynen uygulanmıştır. İstişareler neticesinde bir tablo ortaya çıkmıştır. İzmir Milletvekili Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali yeni genel başkanı adayımızdır. Büyük bir mutabakatla ismi çıkmıştır kendisini kutluyoruz. Kendilerine hayırlı olsun diliyoruz Allah başarılarını artırsın.

SÜREÇ ŞU ŞEKİLDE İŞLEDİ

4 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra AK Parti kongresinin toplanacağı ve Ahmet Davutoğlu'nun da bu kongrede aday olmayacağı öğrenilmişti. Bu görüşmenin ertesi günü toplanan MYK'nın ardından Davutoğlu kararını düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna duyurmuştu.

Kongre kararının alınmasının ardından AK Parti teşkilatı ve milletvekilleriyle temayül yoklaması yapıldı. Kapalı zarf ile "Genel başkan kim olsun" sorusu yöneltilirken sonuçların Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de istişare edildiği belirtildi.;

3'ÜNCÜ GENEL BAŞKAN

Açıklanacak yeni genel başkan adayı, 2. Olağanüstü Büyük Kongre'de seçilmesi durumunda Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun ardından AK Parti'nin 3. genel başkanı olacak.

BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

Binali Yıldırım 20 Aralık 1955'de Erzincan'ın Refahiye ilçesine doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Akabinde 1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. Yine 1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa'da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'de Binali Yıldırım dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN