Ali Bayramoğlu ''Saldırılar istikrara yönelik''

Yeni Şafak Gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, İstanbul Sultanbeyli'de polis merkezine ve ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu’na düzenlenen saldırıların, Türkiye’nin istikrarını bozmaya yönelik olduğunu söyledi. A Haber'de Medya Dünyası'na katılan Bayramoğlu, "Amaç istikrarı bozarak toplumu pasifize etmektir. " dedi.

''TÜRKİYE'NİN İSTİKRARINA YÖNELİKTİR''
Son dönemlerde gerek IŞİD'le karşı karşıya geliş gerekse özellikle PKK'nın başlatmış olduğu saldırı dalgası Türkiye'de ve büyük şehirlerde ona eşlik eden sol kimi örgütlerin yaptığı saldırılar Türkiye'de bu tür bir iklimin yeniden doğduğunu, başladığını umarız sürekli olmaz, umarız biran önce bastırılır, gösteriyor. Bu aynı zamanda Türkiye'ye yönelik bir dizi eylemin Türkiye'ye yönelik eğer bir dizi maksat varsa farklı ülkeler, farklı gruplar tarafından onunda çok kolay harekete geçirileceği bir zemine işaret ediyor. Dolayısıyla kim,ne,nasıl yaptı sorusuna polisiye olarak cevap vermek şu anda mümkün değil ama Amerikan Konsolosluğu söz konusu olunca, bombalı bir araç söz konusu olunca bu tür eylemler bundan önce en azından daha çok IŞİD gibi El-Kaide gibi yapılar tarafından gerçekleştirilmiş olduğu için akla tabi o geliyor. Ama aynı zamanda İstanbul'da bu tür polis noktalarına DHKP-C gibi örgütlerinde eylemler yaptığını biliyoruz. Bu tablolar endişe verici tablolar. Bu tür hadiselerin arka arkaya olması Türkiye'nin istikrarına demokratik istikrarına yönelik bir takım saldırılardır.
''TOPLUMU PASİFİZE ETMEYE ÇALIŞAN EYLEMLER''
Burada ilk önce dik durmak gerekir. Bu saldırıların nedenini iyi okumak gerekir. Bu saldırılar karşısında alınacak tedbirlere verilecek desteği alabildiğine vermek gerekir. Dediğim gibi önce beklemek lazım açıklamaları burada gazetelere, gazetecilere bizlere kamuoyuna düşen en önemli hususlardan bir tanesi şiddet karşısında bu tür bir terör karşısında ses çıkarmak dik durmak, toplumu pasifize etmeye çalışan eylemlerdir bunlar. Tam tersi bunlara aktif olarak toplumun karşı çıkabilmesi çok kolay değil bu, ama maalesef böyle bir durumla böyle bir dönemle karşı karşıyayız bunu bir an önce atlatmamız lazım.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali Bayramoğlu ''Saldırılar istikrara yönelik''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN