Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asker oğlundan haber alamayan baba yardım istiyor

İstanbul'da kendisinden 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana haber alınamayan Boğaz Köprüsü'ne gönderilen Er Çetin Can Günay'ın babası, oğlunun hayatından endişe ettiğini belirterek devlet büyüklerinden yardım istedi.

Vatani görevini yapmak için 10 ay önce İstanbul'daki birliğine teslim olan 20 yaşındaki Er Çetin Can Günay'ın inşaat ustası babası Casım Günay, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana oğlundan haber alamadığını söyledi.
Baba Günay, oğluyla darbe girişimi sırasında telefonla görüştüklerini anlatarak "Beni arayıp tatbikata gittiklerini söyledi. Daha sonra halkın kendilerine saldırdığını anlattı. Durmadan tanka vurduklarını söyledi. 'Halk nasıl saldırır?' dedim. 'Bir şey yapmayın, yeleğini çıkar teslim ol' dedim. Daha sonra da telefonla ulaşamadım. O günden bu yana haber alamıyorum" dedi.
Oğlunun ölü mü yoksa cezaevinde mi olduğu konusunda hiçbir kurumdan bilgi alamadığını ileri süren baba Günay, "Boğaziçi Köprüsü'nde tankın içerisinde duruyorlarmış. Çocukları kandırmışlar. Daha sonra komutanları tankı üzerlerine kilitleyip çıkmış. Darbeden önce normal askerliğini yapıyordu. Ne olduysa o akşam oldu. Tek suçu tankta bulunmaktı. Her yeri araştırdık, bulamadık" ifadelerini kullandı.
Oğlunun hayatından endişe duyduğunu vurgulayan Casım Günay, ev hanımı eşi Gülten Günay'ın da İstanbul'da tüm resmi kurumları ve cezaevlerini kapı kapı gezdiğini kaydederek devlet büyüklerinden yardım istedi. Günay, şöyle konuştu:
"Ölü müdür? Sağ mıdır? Bir haber alsak yeter. Çocuk askerdir, komutan ne derse onu yapacak. Askerliğini niye yapıyorsun? Vatanı korumak için. Adam üstüne inanmış gitmiş tanka binmiş. Çocuğa 'Darbe nedir?' desen bilmez. 20 yaşında çocuk ya. Çocuğumu bana göstermelerini istiyorum. Annesi İstanbul'da her yeri araştırıyor. 4 yer söylediler. Silivri dediler Metris dediler, Kartal, Maltepe dediler. Kadın her yere gidiyor zavallı, yok. Mahvolduk. Perişanız. İşi gücü bıraktık, haber bekliyoruz."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Asker oğlundan haber alamayan baba yardım istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN