Türkiye'nin en iyi haber sitesi

halk kol kola!

’nın Harran İlçe Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen “Cumhuriyet Yürüyüşü”nde --halk kol kola girdi. Fettullahçı terör örgütü ve onun yandaşlarına en güzel mesajı veren Harran halkı, kadını,erkeği, genci, yaşlısıyla caddelere döküldü.

Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz'un öncülüğünde gerçekleşen yürüyüşte adeta demokrasi destanı yazıldı. AK Parti oylarının son seçimlerde yüzde 95'i bulduğu Harran'daki yürüyüşte yaşlı ve hastalar hariç nüfusun tamamı sokaktaydı.
Harran halkı, belediye tarafından özel olarak yaptırılan 30 metrelik iki Türk bayrağının yan yana açılarak 60 metrelik bayrakla gövde gösterisi yaptığı yürüyüşte, "Bir olacağız, diri olacağız", "Başkomutan Erdoğan", "Durmak yok yola devam" gibi sloganları atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğana sevgilerini, hükümete bağlılıklarını ve vatan sevgilerini dile getiren Harranlılar, örnek bir tablo oluşturdular.
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Kaymakamı Temel Ayca, Harran Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat Uyanık, Haran Emniyet Müdürü Özgür Çekçeki, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter'in halkla de kol kola girerek anlamlı bir mesaj verdiği yürüyüş sonunda bir konuşma yapan Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, alkış yağmuruna tutuldu.
Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Başkan Özyavuz, "Kanı bozuklar" dediği Fettullahçı Terör Örgütünün topla, tüfekle de milli iradenin karşısında duramadıklarını söyledi.
Özyavuz, Harran halkının, devletine, ülkesine, bayrağına sadık olduğunu vurgulayarak, terör örgütü mensuplarına, "Halkın iradesinin elinizdeki toptan, tüfekten, silahlardan daha güçlü olduğunu gördünüz. Hiçbir ülkede yapılan darbelerde silahlar halka, meclise yönelmedi. Ama kanı bozuk Feto ve cuntacı grup milletimizi, meclisimizi vurdu. Halkımız onlara demokrasimiz için göğsünü siper etti. Cumhurbaşkanımızın televizyondaki bir mesajı milletimize moral verdi, güç verdi, sokaklara döküldük" diye konuştu.
Başkan Özyavuz, 246 demokrasi şehidi verildiğini, bin 536 kişinin aralandığını belirterek,"Şehitlerimizin 179'u, yaralıların ise bin 391'i sivillerden oluşuyor. Ölenler geride yüzlerce çocuk, eş ve mağdur annebaba bıraktı. Yaralıların bir kısmının ise ömür boyu engelli kalma riski bulunuyor. Talihsiz gecede onlarca araç tankların altında kalarak ya da atılan bombalardan kullanılamaz hale geldi. Bazı işyerleri zarar gördü. Her şeye rağmen bugün de olsa yarın da olsa bu hainlere karşı ülkemizin önünde siper olmaya hazırız" dedi.
Konuşmaların ardından demokrasi şehitleri için Mevlid'i Şerif okutuldu, dualar edildi. Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, "Şehitlerimizin ruhu şad, mekanları cennet olsun. Ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" diye konuştu. Dualar eden halka belediye görevlileri tarafından pasta ve meyve suyu ikram edildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Asker polis halk kol kola!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN