Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk, bin 11 metrelik dev Türk Bayrağı'yla anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78’inci yıl dönümünde Beşiktaş’ta Bin 11 metrelik dev Türk bayrağının bulunduğu yürüyüşle anıldı. Binlerce vatandaşın Dolmabahçe'ye yürüdüğü yürüyüşte, saatlerin 9’u 5 geçeyi göstermesiyle Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşuna duruldu. Dev bayraklı yürüyüş havadan da görüntülendi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 78'inci ölüm yıldönümünde bin11 metrelik dev Türk bayrağı korteji eşliğinde Ulu Öndere saygı yürüyüşü düzenledi. Barbaros Bulvarı'ndan başlayan yürüyüşe binlerce vatandaş katıldı. Yürüyüşe Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da katıldı. Bin 11 metrelik dev Türk bayrağından tutan vatandaşlar Dolmabahçe'ye kadar yürüyerek Ata'yı saygıyla andı. Dev bayraklı saygı yürüyüşü havadan da görüntülendi.
Saatler 9'u 5 geçeyi gösterdiğinde binlerce vatandaş Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşuna durdu. Ata'nın öldüğü saatte trafikte bulunan vatandaşlar ise arabalarını durdurup, aşağıya inerek saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşu sırasında bazı vatandaşlar duygusal anlar yaşarken, saygı duruşunun ardından vatandaşlar Dolmabahçe Sarayı'na akın etti.
5 buçuk yaşındaki torunuyla Atatürk'ü andı
Şükran Ekmekçi, "Bugünleri gösterdiği için Atatürk'e teşekkür ederim. Çok güzel bir duygu, anlatılması zor ve ben torunlarımı getirdim 5 buçuk yaşında bunları görsün ve Atatürkçülüğü yaşasın diye. Onun için geldik çok mutluyum. Atatürk ilkelerine kayıt, şartsız bağlı kalmada anne babaya çok büyük görev düşüyor. Çünkü bunlar çok çok önemli" dedi.
"Torunlarımıza, çocuklarımıza bunları hep gösteriyoruz, öğretiyoruz"
Aysel Gençyağcı, "Çok mutluyum, keyifliyim, bugünü yaşamak çok güzel. Torunlarımıza, çocuklarımıza bunları hep gösteriyoruz, öğretiyoruz. Okulda oldukları için çocuklarımı getiremedim ama anlatacağı onlara bu günü. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, kadınlarımızın rahat olmasını Atatürk'ümüze borçluyuz. Onun için bunlara katılmamız lazım, katılacağız da" diye konuştu.

;
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk, bin 11 metrelik dev Türk Bayrağı'yla anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN