Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avni Özgürel ''Amaç Türkiye'nin 90'lara dönmesi''

Türkiye'de artan terör saldırıları ve arkasındaki nedenler A Haber'de Haktan Uysal’ın sunduğu Medya Dünyası'nda masaya yatırıldı. Gazeteci - yazar Avni Özgürel, saldırılarla Türkiye’nin yeniden 90'lara dönmesinin amaçlandığını söyledi. Ülkedeki siyasi istikrar algısının zayıflatılmak istendiğine vurgu yapan SETA Ekonomi Direktörü Sadık Ünay da, " Bir an önce karar alınmalı ve ülke belirsizlikten kurtarılmalıdır" dedi.

AVNİ ÖZGÜREL ''AMAÇ TÜRKİYE'NİN 90'LARA DÖNMESİ''
Arzu edilen şey şu Türkiye yeniden hani hepimiz diyoruz ya 90'lara dönülmeyecek yok öyle bir şey diye, bu 90'ların fotoğrafı yani; sıkı yönetim, olağanüstü hal, PKK'nın saldırılarının artması, tıpkı geçmişin JİTEM olayları, faili meçhuller gibi bir takım yargısız infazlardan söz edilebilir.
TÜRKİYE BATI'DAN UZAKLAŞSIN İSTİYORLAR
Bütün bunların Batı dünyasından Türkiye'yi uzaklaştırmak Türkiye'nin fotoğrafını, bugün sadece Tayyip Erdoğan fotoğrafları ile çıkıyorlar, Tayyip Erdoğan şunu yaptı, Tayyip Erdoğan bunu yaptı diye. Ama bakıldığı zaman Türkiye'nin bir gri demokrasi ve hatta kara demokrasi tablosunun içerisinde sürüklendiği ve bütün bunlarla Batı dünyasına Türkiye'yi şikayet etmenin bir gerekçesidir zaten.
SADIK ÜNAY '' BİR AN ÖNCE BELİRSİZLİK GİDERİLMELİ''
Türkiye'deki siyasi istikrar algısının zayıflatılmak istendiğine dikkat çeken programın konuklarından SETA Ekonomi Direktörü Sadık Ünay da, 'Bu noktada evet bir otorite boşluğu oluşuyor gibi biz bundan nasıl istifade ederiz gibi çok farklı çevrelerin, farklı odakların aynı anda harekete geçtiğini görebiliyoruz burada. Onun için siyasi istikrarın bir an önce yerine oturması, seçimlerle ilgili net bir karar alınması, seçimlerden sonra net olarak hükümet mekanizmasının acilen yerine oturması lazım ki, ondan sonra bürokrasi de daha net adımlar atabilsin.' dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Avni Özgürel ''Amaç Türkiye'nin 90'lara dönmesi''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN